HISTORICKÝ DŮM NA NÁMĚSTÍ MÁ OPRAVENÝ SVĚTLÍK A STŘECHU

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

18. 2. 2022

Řemeslníci dokončili opravu střechy a světlíku na Zámeckém náměstí ve Frýdku. Opravy vyšly město na 2,2 milionu korun.

Oprava byla nezbytná, při deštích zatékala voda na půdu a do bytu v nejvyšším patře, konstrukce světlíku byla navíc zkorodovaná. Nově je ocelová a vyplněná izolačním trojsklem.

„Oprava střechy a světlíku byla nutná kvůli zatékání. Světlík byl navíc v havarijním stavu a hrozilo vypadnutí skleněných tabulí. Střechu a světlík jsme dali do pořádku a nájemníkům v domě jsme zvýšili kvalitu bydlení. Věřím, že ocení také zlepšení tepelně-izolačních vlastností střechy,“ popsal náměstek primátora pro majetkoprávní vztahy a majetkové účasti města Radovan Hořínek (ANO 2011).

Po opravách už do objektu nezatéká a obyvatelé mohou využívat naplno přirozené světlo, které světlíkem proudí do chodby. Střecha má po opravě novou konstrukci, je dvouplášťová, má vzduchovou izolační vrstvu a novou plechovou střešní krytinu. Rekonstrukce střechy probíhala pod dohledem památkářů.  

Po opravě střechy a světlíku následují v domě, v jehož přízemí sídlí také Turistické informační centrum Frýdek-Místek, další práce, které mají za cíl zlepšit podmínky k bydlení. Jde na například o výmalbu schodišťového prostoru, protože předchozí výmalba nesplňovala hygienické ani estetické požadavky.