HLEDÁME NOMINANTY NA CENU MĚSTA ZA ROK 2022

Jana Musálková Jeckelová

2. 12. 2022

Kdo by si zasloužil Cenu statutárního města Frýdku-Místku? Radnice přijímá tipy na kandidáty na získání prestižního ocenění za rok 2022.

Cenu mohou získat osobnosti významně činné v oblastech vědecká činnost, výtvarné umění a architektura, hudba, literární činnost, dramatické umění, sport, výchova a vzdělávání a záchrana lidských životů.

Jste-li občanem Frýdku-Místku a máte-li tip na osobnost, která by ocenění měla obdržet, zašlete jej do 31. 12. na e-mail: [email protected] Návrh musí obsahovat iniciály nominovaného – jméno, příjmení a bydliště. Navrhovatel by měl připojit své jméno, příjmení, adresu bydliště a také důvod nominace.

O udělení Ceny statutárního města Frýdku-Místku za rok 2022 rozhodne zastupitelstvo města na jednom ze zasedání v roce 2023. Cenu obdrží nejvýše tři osobnosti z nominovaných. Slavnostní předání se uskuteční na frýdeckém zámku v roce 2023.

KONTAKTNÍ OSOBA: Návrhy eviduje a zpracovává paní Jana Svačinková, odbor kancelář primátora (kontakt: 558 609 113, [email protected]).

Pravidla pro udílení ocenění jsou schválena Zastupitelstvem města Frýdku-Místku:

Cenu města za rok 2021 převzaly dámy Jana Stanovská z Oblastního spolku Českého červeného kříže (po pravici primátora Petra Korče) a dlouholetá kronikářka Skalice paní Věra Pánková (s kyticí v červeném).
Na festivalu Sweetsen Fest 2022 byla cena in memoriam udělena zpěvákovi Davidu Stypkovi. Na snímku z rukou primátora města a zároveň zakladatele festivalu Petra Korče cenu převzala Stypkova maminka Marie. Umělcův syn Matyáš si odnesl za tatínka, jakožto rodáka z Dobré u Frýdku-Místku, symbolický klíč od města.