HODNOTÍME: OBCHVAT ULEVIL DOPRAVĚ V CENTRU FRÝDKU-MÍSTKU, I PŘES DOPRAVNÍ OMEZENÍ

Jana Musálková Jeckelová

3. 11. 2023

Centrum Frýdku-Místku vnímá úlevu v dopravě. I přesto, že po otevření obchvatu pokračují nutné opravy komunikací, které byly poškozeny tranzitní dopravou, doprava nekolabuje.  

Oficiální měření se kvůli průkaznosti může uskutečnit v určité lhůtě od uvedení do provozu a je naplánováno na duben 2024. Město však zajistilo provozní měření, které prokázalo snížení celkového zatížení průtahu o minimálně 30 % a vymístění zejména kamionové tranzitní dopravy.

„Otevření obchvatu považujeme za zásadní a dlouho očekávanou událost. Změna je patrná, město si skutečně oddychlo, i přes zcela uzavřené mosty v Beskydské a zúžení naproti Záložny,“ připomenul náměstek pro dopravu a silniční hospodářství Miroslav Bártek (Naše Město F-M).

Jde o rekonstrukci objektu bývalé kavárny Avion na Hlavní třídě, která si vyžádala zúžení, a představuje tak další omezení. Rekonstrukci dvou mostů v Beskydské ulici v Místku poblíž Tesca zahájilo Ředitelství silnic a dálnic v srpnu.

„Je třeba vzít v potaz nemalé omezení, které představuje rekonstrukce důležité spojnice směrem na Frýdlant nad Ostravicí. Mosty jsou zcela neprůjezdné a provoz pod nimi zůstal zachován pouze zúženými pruhy. Doporučili jsme proto řidičům, kteří necílí do centra města, aby přednostně pro objížďku využívali právě trasu nového obchvatu,“ zmínil primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).

Po dokončení všech oprav lze předpokládat další zklidnění. Jakmile omezení skončí a doprava se ustálí, bude proveden další propočet, který ukáže reálné dopady otevření obchvatu města.