V POLÁRCE PADL DIVÁCKÝ REKORD

René Stejskal

20. 3. 2024

Ve frýdecké hale Polárka padl ve středu 20. března divácký rekord na mládežnickém zápase v České republice.

Na zápas deváťáků v nadstavbové části o postup do extraligy s Havířovem přišlo 2447 diváků, přičemž dosavadní rekord návštěvnosti hokejového mládežnického utkání činil ve Zlíně 2428 diváků. Frýdek-Místek má prostě největší a nejvěrnější fandy hokeje!

Tribuny v Polárce zaplnili příznivci hokeje, rodiče a příbuzní hráčů, kamarádi a žáci frýdecko-místeckých základních škol. Domácí vedli nad Havířovem po první třetině 2:0, nakonec v dramatickém zápase podlehli 3:5. Ještě mají před sebou čtyři zápasy. Do extraligy postoupí první celek z nadstavby, druhý zabojuje o postup v baráži.

Utkání zahájil primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M), který v úvodu rozbouřil zaplněné tribuny. „Děkuji všem fanouškům, že povzbuzovali naše deváťáky. Divácký rekord, který jsme ustanovili i díky spolupráci s našimi základními školami, je potvrzení velkého zájmu veřejnosti nejen o hokej, ale celkově o sport ve Frýdku-Místku. Věřím, že jsme inspirovali mladé lidi a třeba někdo z nich začne sportovat a aktivně trávit volný čas. Za dobu, co jsem primátorem, se podpora mládežnického sportu ve městě zvýšila o 10 milionů koruna snažíme se pro naše mladé sportovce získat další prostředky,“ uvedl primátor Petr Korč.