JAK FUNGUJE EKOLOGICKÁ DOMÁCNOST? ODPOVÍ DEN ZEMĚ 2023

Jana Musálková Jeckelová

17. 4. 2023

Šetrný přístup k životnímu prostředí skrze ekologickou domácnost. To je hlavní téma letošního ročníku tradiční výchovně vzdělávací a osvětové akce Den Země 2023. Městská událost v Sadech Bedřicha Smetany v Místku v pátek 21. dubna zpestří vyučování školákům nebo den dětem z mateřinek, a vydat se na ni mohou také návštěvníci z řad široké veřejnosti.

Největší frýdecko-místecký park v pátek 21. dubna zaplní stánky a stanoviště. V čase mezi 8.30 a 17.30 se tam uskuteční městská akce plná her a soutěží Den Země 2023, tentokrát s hlavním tématem „ekologická domácnost“.

Návštěvníci budou opět u jednotlivých stanovišť plnit úkoly a získávat razítka do hracích karet, které obdrží na místě u pořadatele. Výměnou za kartu s plným počtem razítek dostanou drobnou odměnu.

Nebudou chybět již tradiční účastníci: ADRA, Frýdecká skládka, Spolek pro Faunapark Frýdek-Místek, Muzeum Beskyd, Asociace malých debrujárů, Český rybářský svaz, Lesy ČR a sokolník, který se svou show vystoupí v časech 9, 11 a 13.30 hodin. Stejně jako loni bude otevřena výtvarná dílna. Po několikaleté odmlce se akce zúčastní také Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje (Územní odbor Frýdek-Místek).

Nováčky budou společnost TRAFIN OIL, která předvede recyklaci použitého oleje po smažení hranolek, a spolek EKODOMOV, který poblíž altánu mezi 15.30 a 16.30 předvede divadelní představení o kompostování „Vivat Kompostela“.

Akci pořádá statutární město Frýdek-Místek ve spolupráci s místním Střediskem volného času Klíč. Město zde zájemcům představí své projekty na ochranu životního prostředí, např. Program zlepšování kvality ovzduší, Revitalizaci tůní ve Frýdeckém lese nebo městský holubník.