JAK SE PROMĚNÍ ZÁTIŠÍ? ZVEME VÁS NA DEBATU NAD NÁVRHEM ARCHITEKTKY

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

16. 5. 2022

Proměna oblíbeného Zátiší je téměř za dveřmi. Na řadě je další krok v rámci projektu participativního rozpočtu, do kterého budou opět zapojeni obyvatelé města.

Tým participativního rozpočtu zve veřejnost k diskuzi nad vypracovaným návrhem, který vznikl z podnětů účastníků plánovacího dne, který se uskutečnil přímo na Zátiší, a dotazníkového šetření.

„Chceme občany zapojovat i nadále, proto bychom je rádi pozvali na veřejné projednání, kde se budou moci s návrhem seznámit a diskutovat se zástupci města i architektkou Laurou Doležalovou, která návrh připravuje. Veškeré podněty budou vyhodnoceny a dohodnuté změny zapracovány do finální podoby, která bude dokončena v průběhu června,“ zve širokou veřejnost náměstek primátora Igor Juriček (Piráti), který má participaci v gesci.

Nejvhodnější místo k proměně vybrala z devíti předložených tipů v anketě veřejnost, jejíž role v projektu participativního rozpočtu je důležitá od začátku až samotné realizaci proměny vybraného místa, na kterou město vyčlení až milion korun. Debata nad návrhem architektky Laury Doležalové se uskuteční 31. 5. od 18 hodin v Centru aktivních seniorů v Anenské ulici v Místku.