KLÍČE V RUKOU ZÁCHRANÁŘŮ MOHOU PŘISPĚT K ZÁCHRANĚ ŽIVOTŮ

René Stejskal

10. 7. 2024

Náměstek primátora Marcel Sikora (SPOLU) předal záchranné službě klíče od domů zvláštního určení. Jedná se o domy obývané seniory ve věku 65 a více let.

Do domů zvláštního určení vyjíždějí záchranáři poměrně často. Stává se ale, že se nemohou dozvonit. Tím se prodlužuje čas potřebný pro poskytnutí první pomoci. Při záchraně života přitom může hrát roli každá minuta.

„Na základě podnětu předsedy sociální a zdravotní komise Rady města Frýdku-Místku Petra Gaje (Naše Město F-M), který je zároveň záchranářem a s těmito případy má osobní zkušenost, jsme nechali vyrobit náhradní klíče od domů zvláštního určení,“ potvrdil náměstek primátora pro sociální péči, sociální služby, zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevenci Marcel Sikora (SPOLU). „Záchranáři si tak budou moci sami otevřít vstupní dveře do těchto domů. K seniorovi, který potřebuje lékařskou pomoc, se tak dostanou daleko rychleji. A to může zachránit život,“ zdůraznil náměstek Marcel Sikora. Klíče od něj převzal ředitel územního odboru ZZS MSK Frýdek-Místek Jan Karczmarczyk.

Každá posádka záchranné služby ve Frýdku-Místku nyní má ve svém voze klíče od domovních dveří domů zvláštního určení v ulicích Na Aleji, Sadová, 17. listopadu, Zámecká, Těšínská a také od Penzionu pro seniory v Lískovecké ulici.