„KOUZELNÝ KLÍČ“ VPUSTIL DO MĚSTA VÁNOCE

Jana Musálková Jeckelová

27. 11. 2022

Frýdek-Místek zahájil čekání na Vánoce. Adventní období symbolicky odstartoval a vánoční stromeček rozsvítil primátor Petr Korč (Naše Město F-M) spolu s dětmi před zcela zaplněným náměstím. Vánoční trhy, hudební program, divadélka, dílničky a spoustu dalšího můžete navštěvovat až téměř do konce roku:

Adventní městečko

Na náměstí Svobody vystoupí v programu řada regionálních i místních kapel a interpretů, folklorní soubory, sbory a sborečky, ZUŠ, cimbálové muziky a další. Například Acustrio Václava Fajfra, folková zpěvačka Lucie Redlová z Valašského Meziříčí, místní kapela Akuma či ostravskou multižánrovou kapelu Nedivoč. Vystoupí také vítězové letošního Beskydského slavíka nebo se uskuteční celorepubliková akce Česko zpívá koledy.

Malou dětskou zónu s ohrádkou se zvířátky najdou děti až do 23. 12. v ulici Tržní. Předvečer svatého Mikuláše, v pondělí 5. 12., okouzlí děti Mikuláš, anděl a čert a chybět nebude oblíbené rozdávání mikulášských balíčků. O víkendech budou probíhat vánočně laděné divadelní představení – Popletené Vánoce, Vánoce se skřítky, Pojďme spolu do Betléma a další pohádky. V den mikulášské nadílky a první tři prosincové víkendy budou na náměstí Svobody výtvarné dílničky SVČ Klíč a novinkou letošního Adventního městečka je Kovářská školka ve vybraných dnech (12.–14. 12.), kde si zájemci nejen z řad dětí mohou vyzkoušet svou zručnost a vyrobit si svůj vlastní výrobek.

Koncerty s vánoční tematikou a další program mimo náměstí

V Národním domě se uskuteční vánočně laděný koncert Anety Langerové (18. 12.), na kterém zpěvačka představí své poslední album Dvě slunce anebo Jak krásné je být milován.  Z kostela sv. Jana a Pavla v Místku zazní tradiční Česká mše vánoční (22. 12.). S vánočními svátky se pojí také dvě speciální projekce v Kině Vlast určené divákům každého věku. Na programu je záznam divadelního představení The Road to Bethlehem/Cesta do Betléma (7. 12.) a vánoční pohádkový příběh Louskáček londýnského Královského baletu s hudbou P. I. Čajkovského (28. 12). V Sadech Bedřicha Smetany bude až do konce roku ke zhlédnutí Stromový betlém s tradičními motivy Vánoc – Ježíškem, anděly a jesličkami, prodejem kaprů na ulici či Štědrovečerní večeří.


Detailní program Adventního městečka, vánočních akcí Kultura F≈M a dalších subjektů z Frýdku-Místku a okolí najdete v kalendáři na www.kulturafm.cz.

PŘEJEME PŘÍJEMNÝ ADVENTNÍ A VÁNOČNÍ ČAS!

Video: Libor Solař