KULTURA A SPORT VE FRÝDKU-MÍSTKU OPĚT OŽÍVAJÍ, I DÍKY VELKÉ PODPOŘE MĚSTA

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

3. 5. 2022

Kultura a sport se do opět vrací Frýdku-Místku. Po pauze vynucené covidovými restrikcemi se zase ve velkém konají různé typy kulturních a společenských akcí s finanční podporou města. Frýdek-Místek letos v první fázi vyčlenil kultuře, sportu a sociální oblasti více než 100 milionů korun*.  

Divadelní představení, přednášky, výstavy, pěvecká a taneční vystoupení. Kulturních akcí směrem k blížícímu se létu přibývá. Z těch největších akcí například FM City Fest (24. – 25. 6. v areálu textilky Slezan), Sweetsen Fest (16. – 19. 6., TJ Slezan) nebo Městský folklórní festival (10. – 12. 6.).

„Samozřejmě podpora města, kultury obecně a v našem případě Klubu Stoun a festivalu Sweetsen Fest je pro nás naprosto zásadní, protože bez ní bychom asi nemohli dost dobře fungovat. Navíc, ještě tady v této složité době, kdy kultura to schytala asi možná nejvíce ze všech profesí," uvedl organizátor festivalu Sweetsen Fest Kamil Rudolf.

Frýdek-Místek pro letošní rok na podporu kultury, sportu a sociální oblasti vyčlenil historicky nejvyšší částku, více než 100 milionů korun. Na březnovém zastupitelstvu pak došlo ke schválení další řady smluv na podporu kulturních a sportovních akcí a projektů v sociální oblasti.

„Rádi bychom podpořili návrat města k běžnému životu, takže jsme schválili i výjimky z nočního klidu a všechny tyto akce podpoříme všemi prostředky, jak jen jako město můžeme. A věříme, že občané si to užijí a těší se na to, že se vrátíme opravdu k tomu, na co jsme zvyklí," řekl primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).

Město letos v rámci dotačního programu Podpora a rozvoj kulturních akcí podpořilo 29 žadatelů. Z dotačního programu Podpora a rozvoj sportu bylo rozděleno 1 710 000 korun mezi kluby, které pořádají turnaje a sportovní soutěže anebo se účastní klání mimo město. Na aktivity navazující na sociální služby pak bylo rozděleno 827 tisíc korun.

Rozpis vyčleněných částek je přístupný v nových tabulkách na webu města: https://www.frydekmistek.cz/cz/magistrat/rozpocet-a-finance/schvalene-dotace/

*Součet vyčleněných financí z rozpočtu města zahrnující dotační programy, individuální dotace (viz odkaz) a částky pro příspěvkové organizace (viz rozpočtové tabulky).

Foto: FM City Fest