KVĚTNOVÝ ZPRAVODAJ F-M

Mgr. Jana Musálková Jeckelová

23. 5. 2022

Dámy a pánové, vážení spoluobčané.

A je to tady! Obchvat je konečně v cílové rovince. Nesmírně mě těší, že ministr dopravy Martin Kupka přijal naše pozvání, přijel do Frýdku-Místku a potvrdil, že řidiči budou jezdit oběma částmi obchvatu ještě letos.

Pozitivní zprávou je, že se ve frýdecké nemocnici hnuly ledy. Podle vedení nemocnice dětské oddělení funguje na 80 %. Méně potěšující jsou však počty dětí z Frýdecko-Místecka, které v dubnu ošetřili v Městské nemocnici Ostrava, a zejména vzkazy rodičů, kteří nám posílají příběhy popisující stresující přesuny do jiných nemocnic, příběhy plné strachu o zdraví jejich dětí.

Nepřestáváme proto usilovat o to, aby péče pro naše nejmenší byla ve Frýdku-Místku nastavena bez výhrad a omezení, tak, aby rodiče nemuseli přemýšlet, zda zdravotní komplikace jejich dítěte je zrovna ve správné škatulce a budou zde ošetřeni. Zdraví našich potomků je přirozeně prioritou nejvyšší!

Díváme se také do budoucna a připravujeme krásné projekty. Jedním z takových, který vdechne nový život okolí nádraží, je vybudování spojnice mezi budoucím bulvárem a dopravním terminálem. Na lepší časy se blýská také hotelu Centrum, kde nový vlastník městská společnost DISTEP začal s vyklízecími pracemi.  

Více než příjemným překvapením byl dvoudenní pilotní festival frýdecko-místeckých křesťanských církví Boží město, který se setkal s velkým ohlasem, a věřím, že se stane novou městskou tradicí.

Jak je patrné na první pohled, květen ve Frýdku-Místku naprosto dostál svému názvu. Za nádherně rozkvetlé město děkuji pracovníkům TS a.s. i odboru životního prostředí.

A před námi je červen, měsíc festivalů. Měsíc s příslibem blížících se prázdnin, času stráveném na kole, u vody, na zahrádce, i na letních akcích pod širým nebem. A pokud festivaly zrovna nejsou váš šálek, co takhle zamířit s knihou na terasu letní čítárny místecké knihovny nebo na klidnou procházku do městského arboreta? Ať už budete trávit čas jakkoliv, přeji Vám, ať načerpáte spoustu sil a pozitivní energie i radostných zážitků.

PS: Jsou nás tisíce, kteří podepsali městskou petici za obnovu dětského oddělení, velké díky za každý podpis!

Váš primátor Petr Korč

(Naše Město F-M)

 

Chytrý zpravodaj – Frýdek-Místek 05/2022 (mobilnirozhlas.cz)