MANUÁLY USNADNÍ ORIENTACI PODNIKATELŮM

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

8. 6. 2022

Přehlednější informace a rychlejší vyřešení situace mají přinést nové manuály podnikatelům ve Frýdku-Místku, kteří ke svému podnikání chtějí využívat veřejný prostor. Speciální sekci spustilo město na svých webových stránkách.

Zajímají vás informace o stánkovém prodeji nebo o reklamě na provozovně? Nevíte, jakou žádost podat kvůli umístění reklamního stojanu? Na webu města Frýdku-Místku teď nově najdete všechny potřebné informace v ucelené formě. Radnice nabízí podnikatelům k lepší orientaci přehledně graficky zpracované manuály, ve kterých je krok za krokem vysvětlen postup, jak využívat veřejné prostory v rámci podnikání.

„Občané díky tomu najdou informace na jednom místě. Odpadne jim tak starost s procházením celého webu a zjišťováním informací, co v jaké životní situaci potřebují vyřídit, v jakém pořadí a koho kvůli tomu kontaktovat,“ vysvětlil náměstek primátora pro ekonomický rozvoj a dotace Jakub Míček (ANO 2011), který má na starosti také úspěšnou Akademii pro začínající podnikatele Podnikej F-M

Občané se k manuálům dostanou přes úvodní stránku webu a odkaz „Potřebuji vyřídit“. Následně si vyberou tlačítko „Manuály“ a poté zvolí konkrétní manuál z nabídky (nebo viz odkaz pod článkem). Mohou vybírat z témat: předzahrádky před provozovnou, reklamní stojany, stánkový prodej, reklama na provozovně nebo ostatní akce před provozovnou.

MANUÁLY

Obrázek: Ukázka manuálu