MĚSTO BUDE OPĚT VÍTAT OBČÁNKY

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

18. 2. 2022

Frýdecký zámek začnou od března opět navštěvovat miminka. Město plánuje obnovení tradičního obřadu vítání občánků, jehož pravidelné konání přerušila protiepidemická nařízení.

V 1. pololetí letošního roku se vítání občánků v zámeckém Rytířském sále uskuteční v termínech: 3. 3., 24. 3., 21. 4., 26. 5. a 9. 6., a to vždy ve dvou časech, v 15 hodin a v 15:45.

V roce 2021 město slavnostně uvítalo 215 dětí (143 dětí ročníku 2020 a 72 ročníku 2021). V listopadu loňského roku byl obřad z důvodu zhoršující epidemické situace zrušen.

Pozvánky jsou nyní rozesílány chronologicky podle data narození dítěte. Nejprve přijde řada na zhruba 65 dětí, které kvůli pandemii covidu-19 nestihla radnice uvítat v roce 2021.

„Jsem rád, že opět budeme moct přivítat nejmladší občánky a slavnostním zážitkem, dárkem a květinou pro maminky přispět rodinám k uchování nezapomenutelných okamžiků, které se pojí s narozením miminka a nového člena rodiny,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Rodiče budou mít na místě možnost využít služeb externího fotografa a z pořízených fotografií si zakoupit varianty podle svého výběru. Pozvánka na obřad jim dojde minimálně dva týdny před termínem konání, který v případě potřeby budou moci přesunout.

Město se i nadále bude při pořádání obřadu řídit aktuálními protiepidemickými nařízeními vlády.

Podrobnosti k organizaci:

Pozvánky rodiče obdrží na základě vyplněné přihlášky, kterou dostanou spolu s rodným listem dítěte. Případně je možné přihlášku získat také zde: Potřebuji vyřídit / Vítání občánků

V případě, že se porod uskutečnil v jiném městě, přihlášku rodičům zašle kancelář primátora. Přihlášku je nezbytné vyplnit, také pro vyslovení souhlasu s užitím osobních údajů.

Jakékoli dotazy ohledně obřadu zasílejte na: mensikova.sarka@frydekmistek.cz