MĚSTO OBNOVILO DĚTSKÉ HŘIŠTĚ U MŠ SNĚŽENKA, MÁ PŘÍRODNÍ VZHLED

Jana Musálková Jeckelová

12. 9. 2022

Dětské hřiště mezi domy v ulicích F. Linharta a J. Lady v Místku má obnovu za sebou. Na první pohled zaujme přírodním vzhledem a plochou z dřevní štěpky. Velkou rekonstrukci opotřebeného hřiště zajistily technické služby. 

Nové atrakce, dřevěné konstrukce, ale i staronový oblíbený kovový zvon-houpačka s novým nátěrem. Hřiště u MŠ Sněženka je plné novinek, na první pohled však zaujme nejvíce zřejmě nový povrch. Původní pryž tam totiž nahradila dřevní štěpka, doplněná o zpevněné plochy ze stejně barevné lité pryže v místě dopadu pod některými atrakcemi.

„Máme za sebou další úspěšnou investiční akci. Hřiště už bylo nebezpečné pro děti, například ve spárách na průlezkách jim mohly uvíznout prsty, některé prvky už byly nahnilé nebo nebyly staticky v pořádku. Po obnově si děti mohu bezpečně hrát a také vyzkoušet nové prvky, které jsme na hřiště přidali,“ uvedl náměstek primátora pro investice, rozpočet a finance Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Děti si mohou nově na hřišti vyzkoušet šikmý kolotoč na stání, řetězovou houpačku s hnízdem, hrací věž a lanovou průlezku. Práce vyšly na 1,7 milionu korun.