MĚSTO PODPOŘILO OLYMPIÁDU PRO HANDICAPOVANÉ

René Stejskal

20. 9. 2022

Jubilejní 25. ročník sportovní olympiády v lehké atletice pro osoby s mentálním postižením a kombinovanými vadami O putovní pohár primátora Petra Korče se uskuteční v pátek 23. září na stadionu TJ Slezan. Každoročně se jí účastní až 100 závodníků z České republiky, ze Slovenska a Polska.

Slavnostní zahájení s kulturním vystoupením tanečních skupin Funky Beat a Aktiv, slibem závodníků a zapálením olympijského ohně začne v 8.30 hodin. Tahákem pro diváky na tribunách, kterými bývají především žáci základních škol, bude vystoupení zpěvačky a písničkářky Kaczi v 11 hodin. 

„Děkuji všem ředitelům základních škol ve Frýdku-Místku za podporu zařazení do soutěže vloženého závodu žáků 7. tříd smíšených družstev ve štafetovém běhu na 5 x 400 m jako následováníhodný příklad integrace postižených spoluobčanů do společnosti,“ poděkoval autor projektu Günther Kuboň.

Akci pořádá Denní stacionář Handicap centrum Škola života Frýdek-Místek, který již více než 30 let zajišťuje nadstandardní služby osobám s mentálním postižením a kombinovanými vadami. Mezi mnoha jinými také sportovními akcemi, nejvýznamnější z nich je sportovní olympiáda. Akci finančně podpořilo město Frýdek-Místek.