MĚSTO PŘEDALO ZÁCHRANCE NOVÝ VENTILÁTOR DO SANITKY

Jana Musálková Jeckelová

25. 3. 2024

Frýdecko-místečtí záchranáři mají další moderní přístroj. V sanitce nově vozí transportní ventilátor, který získali díky dotaci města Frýdku-Místku.

Sanitka frýdecko-místecké záchranné služby má nové vybavení. Záchranáři získali transportní ventilátor díky dotaci ve výši 300 tisíc korun od statutárního města Frýdku-Místku, které záchrannou službu pravidelně podporuje. Péče o pacienty, o občany města a širšího okolí je tak ještě kvalitnější.

„Obdržení transportního ventilátoru je významným krokem pro naši záchrannou službu. Toto vybavení nám umožní poskytnout ještě lepší péči našim pacientům v rámci Frýdku-Místku a okolí. Jsme rádi za spolupráci s městem Frýdek-Místek, která trvá a bude trvat. Jde o nový ventilátor, dýchací zařízení, které může podporovat nebo nahrazovat ventilaci pacienta, a to od momentu, kdy potřebu podpůrné až po řízené dýchání, kdy nedýchá vůbec,“ uvedl při předání ředitel územního odboru ZZS MSK Frýdek-Místek Jan Karczmarczyk.

Výhodou přístroje je, že je schopen provozu i bez tlakové nádoby s kyslíkem. Do užívání jej předali primátor Petr Korč a náměstek primátora Marcel Sikora.

„Město Frýdek-Místek, i když není zřizovatelem některých zařízení a služeb, tak považuje spolupráci s nemocnicí a se záchrannou službou jako jeden ze standardů. Chceme tím napomoci tomu, aby tyto služby na území města byly kvalitní. Je už tradicí, že každý rok předáváme nějaké zařízení do výjezdových vozidel. A tentokrát je to ventilátor, který je nejnovější, vydrží dlouho a zcela určitě zvýší kvalitu služeb a komfort, které budou poskytovány pacientům,“ řekl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

„Jsem velmi rád, že město spolupracuje se záchrannou službou, byť to není naše příspěvková organizace, ale zřizuje ji kraj. Tentokrát město Frýdek-Místek předalo darem v hodnotě 300 tisíc korun. Jedná se o plicní ventilátor, který bude sloužit jak občanům města Frýdku-Místku, tak i v okolí našeho města,“ uvedl náměstek primátora pro sociální oblast, zdravotnictví a protidrogové aktivity a prevenci Marcel Sikora (SPOLU).

Transportní ventilátor Meduvent je vysoce kvalitní a moderní zařízení, které pomáhá pacientům s poruchami dýchání, jako jsou otoky plic, chronická obstrukční plicní nemoc, astma nebo zápal plic.