MĚSTO ROZTANČÍ FOLKLOR Z RŮZNÝCH KOUTŮ SVĚTA

Jana Musálková Jeckelová

14. 6. 2024

Mezinárodní folklorní festival vstupuje do svého 27. ročníku. Tradiční přehlídka se uskuteční od 18. do 23. června 2024 na náměstí Svobody v Místku a na dalších místech ve městě.

Do Frýdku-Místku přinesou exotiku, divoké rytmy a národní obyčeje soubory z Chile, Španělska, Turecka, Litvy a Slovenska. Z Prahy dorazí soubor Mateník. Návštěvníky potěší domácí soubory Ostravička, Ondrášek, Ostravica, Malá Ostravica, Valašský vojvoda z Kozlovic a Šmykňa z Ostravy.

„Mezinárodní folklorní festival, Sweetsen Fest a FM City Fest považujeme za rodinné stříbro Frýdku-Místku. Proto je také podporujeme přímo, aby jejich pořadatelé měli finanční jistotu a mohli vše plánovat s předstihem. Přijďte se pobavit a užijte si skvělou festivalovou atmosféru,“ pozval Petr Korč (Naše Město F-M).

Je hezkou tradicí, že soubory předvedou své umění na základních školách a v domovech seniorů. „V případě nepříznivého počasí se páteční a sobotní program z náměstí přesune do haly Polárka,“ potvrdila prezidentka festivalu Radana Polachová.