MĚSTO SBÍRÁ PŘIPOMÍNKY OBČANŮ K NOVÉMU SYSTÉMU PARKOVÁNÍ

Jana Musálková Jeckelová

5. 10. 2022

Frýdecko-místecká radnice se zabývá připomínkami obyvatel k nově zavedenému systému parkování. Řidiči mohou své podněty zasílat do konce roku. Nově spuštěný parkovací systém funguje zatím v testovacím režimu a město jej vyladí na základě připomínek občanů.

Kde zaparkovat? Každodenní otázka nejednoho řidiče ve Frýdku-Místku. Nový systém, jehož návrh vzešel ještě za původní sestavy vedení města, má vnést do parkování řád. Od 1. října funguje v testovacím režimu a město nyní vyzývá občany, aby jej vyzkoušeli a zaslali své připomínky.

„Je důležité říct, že nový systém není definitivní. Budeme rádi, pokud občané nová pravidla vyzkouší a napíšou nám, které situace je omezují. Již nyní víme, že spousta záležitostí v rámci parkování potřebuje nutně vyladit. Budeme řešit například vyzvedávání dětí u škol a školek nebo parkování u polikliniky. Nezbytné je také zvážit, zda je opravdu nutné, aby lidé platili za parkování v sobotu dopoledne,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše město F-M).

Parkoviště ve městě jsou nově rozdělena do tří zpoplatněných zón. Změny jsou také v rámci parkovacích karet, avšak karty již vydané TS a.s. přitom zůstávají nadále v platnosti. Radnice nechala naistalovat několik kusů chytrých parkovacích automatů, kterých bude postupně přibývat. V průběhu října má být dále spuštěna i mobilní aplikace pro možnost placení parkovného mobilním telefonem. Po nainstalování všech inteligentních parkovacích automatů systém umožní operativně regulovat výši parkovného.

Veškeré podněty a připomínky k parkování mohou občané zasílat do konce letošního roku, a to na adresu: parkovani@frydekmistek.cz. Na jaře by systém měl začít fungovat naostro podle upravených pravidel.  

Níže letáky s podrobnostmi s aktualizovanými mapkami: