MĚSTO UCTILO PAMÁTKU VETERÁNŮ

Jana Musálková Jeckelová

12. 11. 2022

11. listopad má barvu vlčích máků. Jde o datum v demokratických zemích známé jako Den veteránů, připomínka obětí první světové války i vítězství demokracie. Významný den a památku vojáků uctili květinami na frýdeckém hřbitově zástupci vedení města Frýdku-Místku.

„Připomínáme si nejen ty, kteří v důsledku bojů o život přišli, ale také veterány z obou válek a z pozdějších konfliktů, kteří stále žijí mezi námi. Nesmíme zapomenout na jejich odvahu nasazovat vlastní život v bojích za svobodu svých vlastí. Tento významný den je stále aktuální, zástupy žen a mužů jsou stále daleko od svých domovů ve službě vojsku,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Den veteránů je památkou na datum 11. listopadu 1918, kdy v 11 hodin bylo podepsáno příměří mezi zeměmi Dohody a Německem (ve vlakovém voze u města Compiègne na severu Francie).

Zároveň je 11. listopad příležitostí připomenout si ty, kteří slouží daleko od domovů své vlasti, a ty, kteří v bojích za svobodu položili své životy.

Věnec a květiny na Centrálním městském hřbitově Frýdek-Místek položili primátor Petr Korč (Naše Město F-M), náměstek Jakub Míček (ANO 2011), náměstkyně Leona Sárkőziová (ANO 2011), radní Zbyněk Šostý (Naše Město F-M) a vedoucí odboru kanceláře primátora Veronika Vrublová (zcela vpravo). Za Český svaz bojovníků za svobodu Ostrava se zúčastnila Jaroslava Kapsová (zcela vlevo).