MĚSTO ZÍSKALO BEZÚPLATNĚ OD STÁTU DŮLEŽITOU BUDOVU

René Stejskal

7. 2. 2023

Budova v ulici Politických obětí 2478 v Místku byla dosud ve vlastnictví státu. Magistrát v ní poskytuje služby týkající se agendy občanských průkazů, cestovních dokladů, řidičských průkazů, registrů vozidel, přestupků, matriky a funguje v ní pokladna.

„Tajemník magistrátu Petr Menšík a odbor správy obecního majetku vedli se státem dlouhá a složitá jednání o převodu budovy, nádvoří a pozemku v ulici Politických obětí do majetku města. Budova má hodnotu 120 milionů korun. Přesto jsme zvažovali plusy i minusy převodu, protože do budovy je potřeba investovat a provést některé opravy. Nakonec se nám podařilo dovést jednání do zdárného konce a tato významná budova nyní patří městu. V budově bude občanům města nadále poskytovat služby magistrát Frýdku-Místku,“ vysvětlil náměstek primátora pro investice, finance, rozpočet a životní prostředí Jiří Kajzar (Naše Město F-M).    

Tato varianta, kdy je město vlastníkem budovy, je výhodnější než v ní být v pozici nájemníka.  Město se zavázalo, že prostory bude po dobu 20 let využívat pouze ve veřejném zájmu a nebudeme je pronajímat.

„To jsme ani nikdy neměli v úmyslu. Naším zájmem je, aby v budově nadále působily stávající odbory magistrátu a úředníci tam poskytovali služby, na které jsou občané zvyklí,“ potvrdil náměstek Jiří Kajzar.   

Investice do budovy jsou odhadnuty na 27,8 milionu Kč a zahrnují opravu střechy, podzemních garáží a parkoviště, nové rozvody IT technologií a elektřiny, výměnu klimatizace a vymalování objektu.