Městská knihovna Frýdek-Místek je KNIHOVNOU ROKU!

Jana Musálková Jeckelová

4. 10. 2022

Městská knihovna Frýdek-Místek je nejlepší knihovnou. Titul Městská knihovna roku 2022 získala dnes v Zrcadlovém sále pražského Klementina.

Frýdek-Místek se pyšní nejlepší knihovnou v republice. Ocenění Městská knihovna roku 2022 dnes získala Městská knihovna Frýdek-Místek.

„Naše organizace si ocenění Městská knihovna roku právem zaslouží. Je to uznání všem pracovníkům, kteří zajišťují nejen skvělé knihovnické služby, ale i pestrý program kulturních akcí. Frýdecko-místecká městská knihovna a její pobočky vytvářejí perfektní čtenářské zázemí, za což jim patří velké díky. Jsem na ni pyšný a velmi gratuluji k získanému ocenění,“ řekl primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M), který se zúčastnil finále soutěže v Zrcadlovém sále pražského Klementina.

Ocenění se uděluje k ohodnocení dlouhodobých zásluh o rozvoj knihovnictví v obcích nebo mimořádného přínosu k rozvoji veřejných knihovnických a informačních služeb. Soutěž organizuje ministerstvo kultury.

„Je to pro nás velké překvapení a zároveň velká radost. Ocenění patří všem kolegyním a kolegům za jejich kreativní práci. Je pro nás velkou motivací, pro budoucí projekty naší knihovny,“ popsal bezprostřední dojmy po vyhlášení ředitel knihovny Tomáš Benedikt Zbranek.

Město v loňském roce dokončilo generální rekonstrukci místecké pobočky knihovny, která nyní disponuje většími prostory, moderním knihovnickým systémem a nabízí čtenářům posezení na nové terase nebo dětem atraktivní prostředí jejich oddělení. Letos na podzim frýdecká pobočka oslaví 100leté výročí od založení. Městská knihovna Frýdek-Místek celoročně zajišťuje pestré kulturní vyžití a poutavý program pro děti i dospělé.

Finále soutěže Městská knihovna roku 2022, zleva ředitel knihovny Tomáš Benedikt Zbranek, zástupkyně ředitele Irena Liberdová, primátor Frýdku-Místku Petr Korč a PR pracovnice knihovny Věra Halamíčková Kameníková.