MEZINÁRODNÍ CVIČENÍ HASIČŮ ZAČALO VE FRÝDKU-MÍSTKU

René Stejskal

18. 10. 2023

Mezinárodní hasičské cvičení Czech MODEX 2023 se koná ve dnech 17. až 20. října na vybraných vodních tocích v Moravskoslezském kraji.

Organizuje jej Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje za účasti profesionálních hasičů z Německa, Itálie, Polska, Švédska, Nizozemska a Bosny a Hercegoviny. Cvičení řeší možné následky rozsáhlých povodní včetně zřízení krizové infrastruktury a koordinace zahraniční záchranářské a humanitární pomoci. Do cvičení se zapojilo 150 zahraničních záchranářů, 70 kusů techniky a dalších sto osob se zapojilo do organizace této akce.  

Ve Frýdku-Místku v areálu požárních škol v Pavlíkově ulici vzniklo zázemí pro řídící skupinu cvičení a bývalá kasárna v Palkovické ulici slouží jako seřadiště techniky mezinárodních týmů.

„Jsme potěšeni, že toto významné mezinárodní cvičení se koná částečně na území Frýdku-Místku. Město finančně podporuje profesionální hasičský sbor, pro dobrovolné hasiče z Frýdku jsme opravili a zmodernizovali zbrojnici a zakoupili nejmodernější cisternový vůz, takže jejich vybavení se může srovnávat s profesionálními jednotkami. Podporujeme i další sbory dobrovolných hasičů ve Frýdku-Místku a musím ocenit, že se nejen starají o bezpečnost našich občanů, ale také organizují spolkový život především v okrajových částech města,“ uvedl náměstek primátora pro investice, finance, rozpočet, útvar hlavního architekta a životní prostředí Jiří Kajzar (Naše Město F-M).