Mise v Českých Budějovicích!

Miroslav Sykora

18. 12. 2003

Na Vánočním šampionátu mládeže v Českých Budějovicích startovali opět také zástupci Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek. Na mezinárodní soutěži startovalo 248 bojovníků z 24 klubů z ČR, Slovinska, Chorvatska a Maďarska. Z Frýdku-Místku (ITF 8.ZŠ) opět vycestovala výprava, tentokrát 8 chlapců a 2 dívek.

Zlatou medaili v boji podle výšky do 160 cm získal Marek Majerníček, žák sportovní třídy 7.A na 8.ZŠ. Ve finále porazil kamaráda ze sportovní třídy, Filipa Gavlase, který tedy získal stříbro. Další 2. místo získal Adam Schneider v boji do 52 kg, ve vyrovnaném finále uspěl slovinský bojovník, ale obě 3. místa patřila v této váze opět našim, a to Vítězslavu Lorencovi a Lukáši Bauerovi (Dobrá), který musel právě proti Slovinci odstoupit z boje pro tržnou ránu nad obočím, když se oba srazili hlavama. Rovněž stříbrné medaile přivezli Rostislav Pešák a Barbora Čechová, oba v sestavách červených, resp. zelených pásků. Bronzovou medaili přidala ještě Martina Žáková (Kunčičky u Bašky).

Celkem získala Škola TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek 1 zlatou, 4 stříbrné a 3 bronzové medaile. Nejúspěšnějším žákem se stal Ondřej Mokrosch z Joomuk F-M (1.ZŠ). Více o TaeKwon-Do ITF ve Frýdku-Místku naleznete na tkdfm.taekwondo.cz

text k foto: Stupně vítězů váhové kategorie do 52 kg, kterou ovládli bojovníci TaeKwon-Do ITF z 8.ZŠ. Vlevo Adam Schneider – 2. místo.

foto 2: Záběr z finále váhy do 52 kg. Vlevo Adam Schneider, vpravo slovinský bojovník.