MOŘE INSPIRACE: SWEETALKS. MIMOŘÁDNÉ ŘEČNĚNÍ VE FAUNAPARKU

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

13. 6. 2022

Pohodlně se usadit, naslouchat a žasnout. Neopakovatelný zážitek mohou lidé prožít v neděli 19. června ve Faunaparku. Se svými poutavými příspěvky tam vystoupí plejáda řečníků z řad mimořádných osobností, které mají vazbu na Frýdek-Místek. Jedinečná konference SWEETALKS se koná v rámci charitativního festivalu Sweetsen Fest.

Co je inspirovalo a jaké je jejich know-how? 14 významných osobností předá posluchačům cenné zkušenosti ve frýdeckém Faunaparku. Pestrý program 30minutových vystoupení pořadatelé naplánovali od 10 do 15,30 v tamní stodole.

„Cílem Sweetalks je představit posluchačům inspirativní lidi, kteří svými životními příběhy dokáží obohatit jiné. Tito řečníci chtějí s druhými sdílet svou cestu, předat zkušenosti, ukázat, jak lze dosáhnout cílů, když se v životě nechávají vést svým srdcem. Frýdek-Místek není jen líhní skvělých hudebníků, ale je i rodištěm významných a úspěšných osobností v mnoha oborech,“ uvedl pořadatel konference Radek Chrobák.

Děti, sport, cestování, podnikání, medicína, škola nebo historický Frýdek-Místek. Posluchači si budou moct vybrat z pestré palety témat, anebo zůstat od prvního do posledního slova konference. Prvními řečníky, kteří ve své třicetiminutovce představí své téma, jsou manželé Petra a Martin Brablecovi. Silná dvojka, která společně vybudovala největší továrnu na smysluplný obsah. Vystřídá je fyzioterapeut Lukáš Myšička, který mimo jiné prozradí, na co si dát pozor, aby sportování mělo co největší zdravotní benefit s minimem zranění. Do řady řečníků se postaví i organizátor Radek Chrobák, cestovatel, psycholog a ultramaratonec. V pravé poledne nastoupí se svým povídáním trenér a otec vítěze Stanley Cupu Pavel Palát, který má co říct o organizaci volnočasových aktivit dětí a mládeže. Následující řečník Jan P. Štěpánek se ponoří do historického Frýdku-Místku a vysvětlí, proč by mladší generace měla chtít poznat i originální historickou podobu města, kterou nikdy nezažila. Neméně zajímavé téma připravili Monika a Tomáš Chrobákovi, kteří se ptají, na co by škola ve Frýdku-Místku měla připravovat děti dnes, když před 50 lety připravovala děti na práci valcířů a šiček. Poslední trojici vystoupení zahájí pastor a dlouholetý pracovník s dětmi a mládeží Jakub Chládek, který poukáže na to, jak moc je důležité zajímat se o to, co se odehrává v nitru dětí. Pedagog Martin Kocur se pro svůj výstup inspiroval knihou spisovatele Roberta Fulghuma a zeptá se, zda všechno, co opravdu potřebujeme znát, jsme se naučili v mateřské škole. Závěr bude patřit lékaři Jakubu Cvekovi, jehož nevšední postřehy o medicíně budou třešničkou na dortu.

Souběžně s konferencí, od 10 do 15 hodin, se v nedalekém Divadle D.N.A. (v budově bývalého ředitelství Slezanu) uskuteční 3 poutavé, hodinové WORKSHOPY, které povedou špičkoví specialisté ve svých oborech. Denisa Michnová představí své zdravé vaření, Petr Gaj předvede technické vybavení sanitek zdravotnické záchranné služby a workshopy uzavře Markéta Ubíková, která rodičům poradí, jak pomoct dětem spokojeně žít (nejen) v digitálním světě.

Konference mimořádných osobností SWEETALKS se koná v rámci charitativního festivalu Sweetsen Fest již podruhé a je zcela zdarma.

Podrobný program viz plakát. 

Foto: Řečníci na společné schůzce.