NA KOLEČKOVÝCH BRUSLÍCH PO DÁLNICI? JEDINEČNÁ PŘÍLEŽITOST NA OBCHVATU

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

7. 6. 2022

Chtěli byste se projít či projet po téměř dokončeném obchvatu? Obrovská silniční stavba se chýlí ke konci, a právě teď je jedinečná příležitost obchvat vyzkoušet před tím, než bude patřit pouze motoristům.

Speciální Den otevřené dálnice připravilo na sobotu 11. června Ředitelství silnic a dálnic ČR, které obchvat staví. Zvána je široká veřejnost, a to v čase od 10 do 17 hodin.

Po vstupu z Frýdlantské ulice bude volně k dispozici zhruba tříkilometrový úsek nové dálnice D48 (viz mapka), který bude možné projít pěšky nebo projet na kole, bruslích či koloběžce.

Kromě obhlédnutí stavby nebo využití nového povrchu pro projížďku se návštěvníci budou moct zastavit na občerstvení nebo pro informace do infostánků.

Akci doprovodí hudební produkce, lidé si budou moci prohlédnout ukázky IZS, silniční a stavební techniky, pořadatelé připravují také program pro děti.

„Jsme rádi, že občané Frýdku-Místku i širokého okolí dostanou příležitost podívat se osobně na téměř dokončené dílo. Rádi je přivítáme také u městského infostánku a určitě nejen malé návštěvníky potěší program, který připravují hasiči,“ uvedl náměstek primátora Jakub Míček (ANO 2011), který má obchvat v gesci.

Přímo na vyčleněném úseku bude připravena dostatečná parkovací kapacita.