NA KOLOBĚŽCE POMALEJI, MĚSTO PŘIDALO ZÓNY SE SNÍŽENOU RYCHLOSTÍ

Jana Musálková Jeckelová

18. 10. 2022

Radnice nechala přidat zóny se sníženou rychlostí pro sdílené koloběžky. Společnost Bolt, která alternativní dopravu provozuje, zaktivovala na žádost města další místa, kde rychlost koloběžek automaticky klesne.

Ve Frýdku-Místku přibyly zóny omezující rychlost pro sdílené koloběžky. Jejich maximální rychlost je 25 km/h, celkem již na šesti místech ve městě ale platí omezení.

„V Městské památkové zóně Frýdek a Místek se koloběžkáři neprojedou rychleji než 15 km/h, a to už od srpna 2021. Nyní jsme nově nechali zařadit na seznam další místa se sníženou rychlostí. Jedná se zejména o okolí zařízení pro seniory, kde chceme zajistit bezpečnější prostředí,“ uvedl náměstek primátora Jakub Míček (ANO 2011).

Kromě centra Frýdku a Místku je nově snížena rychlost na 15 km/h v okolí Centra aktivních seniorů, Domova pro seniory v ul. 28. října, Penzionu pro seniory v Lískovecké ulici a v rekreační oblasti Olešná. Úplný zákaz jízdy na elektrokoloběžce platí ve skateparku.

S podzimní novinkou přišla také společnost Nextbike, která ve Frýdku-Místku provozuje sdílená jízdní kola. Cyklisti, kteří si „dají výšlap“ ke kulturnímu domu, k evangelickému kostelu nebo na ulici E. Krásnohorské či k frýdecké nemocnici, mají nově do těchto stanic 15 minut zdarma navíc.