NA SLEZSKÉ VZNIKÁ PSÍ HŘIŠTĚ

Jana Musálková Jeckelová

5. 8. 2022

Pejskaři budou mít od konce srpna ve Frýdku-Místku o kratochvíli navíc. Své čtyřnohé parťáky budou moci brávat na nové psí hřiště. Oplocený plácek s agility prvky vzniká na louce na sídlišti Slezská.

Kam vypustit psa, aby se mohl vydovádět? Otázka nejednoho pejskaře žijícího ve městě. Už od konce srpna radnice nabídne majitelům psů řešení v podobě nového psího hřiště. Pracovníci technických služeb jej budují na volném prostoru v ulici Viléma Závady na sídlišti Slezská.

„Nepůjde přitom o žádné cvičiště. Na hřišti se nebudou konat výcviky, všechny prvky budou sloužit jen k tomu, aby se psi proběhli a zabavili se. Nainstalujeme několik agility prvků, aby se pejsci mohli vydovádět,“ uvedl náměstek primátora pro životní prostředí a dopravu Leonard Varga (Piráti).

Agility prvky budou z plastu nebo z oceli, půjde o jednoduché nebo dvojité skokové překážky, pevný tunel, áčko, kladinu nebo psí slalom.

Práce provádějí na místě technické služby. Vstup na hřiště zajistí dvěma brankami a okolo plotu vysázejí stromořadí a keře, na hřišti budou také lavičky a odpadkové koše. Hřiště bude bývat v provozu denně od 6 do 21 hodin a provozní řád stanoví také maximální počet psů na hřišti. Vybudování psího hřiště město vyjde na zhruba 800 tisíc korun.

Pejskaři si budou moci hřiště vyzkoušet koncem srpna u příležitosti Mezinárodního dne psů, kdy bude hřiště otevřeno.