NA TRAŤ HORNICKÉ DESÍTKY VYRAZILO 2394 BĚŽCŮ

René Stejskal

6. 11. 2023

Na trať 36. ročníku závodu Hornická desítka se v sobotu 4. listopadu vydalo 2394 závodníků všech věkových kategorii. Běh pro zdraví přilákal na 900 účastníků. Zapojily se do něj většinou celé rodiny i maminky s kočárky.

Závodům přálo počasí, a to se odrazilo na dobré náladě startujících. „Hornická desítka je skvělou akcí a patří k největším sportovním podnikům ve Frýdku-Místku. Velice mě těší zájem závodníků z České republiky i ze zahraničí o hlavní závod, stejně mě těší dopolední závody, do kterých se přihlásily spousty dětí. Výborný byl Běh pro zdraví, kterého se účastnily rodiny s dětmi,“ zdůraznil primátor Petr Korč (Naše Město F-M).  

„Na všech bylo vidět, že si pohyb za krásného počasí opravdu užívají. Nejsou důležitá jména vítězů, protože tentokrát vyhráli úplně všichni. Prostě vyhrál běh. Velké poděkování patří všem běžcům, rodičům, divákům za výbornou atmosféru a všem pořadatelům, kteří zajistili hladký průběh akce. A samozřejmě všem sponzorům, bez nichž by tato parádní akce nemohla proběhnout,“ děkoval hlavní organizátor Hornické desítky Josef Nejezchleba z atletického oddílu TJ Slezan Frýdek-Místek.

Závody se konaly s podporou statutárního města Frýdek-Místek.

Výsledky

Hlavní závod – 10 km:

Kompletní výsledky všech kategorii najdete na stránce: www.hornickadesitka.cz.

Foto: Libor Solař