NÁSILNOSTI V MÍSTKU A BAŠCE SPOLU NESOUVISÍ, POLICIE MÁ OBA PACHATELE POD KONTROLOU

Jana Musálková Jeckelová

2. 12. 2022

Tragické činy posledních dnů, které otřásly Frýdkem-Místkem a sousední obcí Baška, spolu nesouvisejí. Podle tvrzení policie mají kriminalisté oba pachatele násilností pod kontrolou. Primátor Frýdku-Místku Petr Korč nechal prověřit stav bezpečnosti ve městě.  

„Velmi mě šokovaly informace o násilnostech v Sadech Bedřicha Smetany a v Bašce. Ihned jsem začal zjišťovat podrobnosti a míru nebezpečí. Chtěl bych uklidnit obyvatele, zejména rodiče dětí, podle potvrzení policie nejde o žádné sériové činy a občanům v souvislosti s těmito událostmi nic nehrozí,“ potvrdil primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

V Sadech Bedřicha Smetany v Místku byl napaden a zraněn 16letý mladík, který je v nemocnici. V obci Baška u Frýdku-Místku došlo k vraždě 18letého chlapce v tamním kostele.

„Událostí posledních dnů, trestné činy v Místku a v Bašce, mě velmi mrzí. Tím spíš, že jde o mladé lidi. Rodinám přeji co nejvíce síly v těchto nelehkých situacích,“ dodal primátor Petr Korč.

Primátor stav bezpečnosti ve městě konzultoval s magistrátním odborem bezpečnostních rizik a prevence kriminality a s Městskou policií Frýdek-Místek, které má ve své gesci. Strážníci monitorují situaci ve městě a kontrolují místa se zvýšenou kriminalitou.

Stejně jako v prvním případě z Místku, i v případě z Bašky mají kriminalisté pachatele pod kontrolou. Úmrtí 18letého mladíka v kostele v Bašce má mít na svědomí 20letý muž, kterého policie zadržela.

„Je mu kladeno za vinu, že dne 30. listopadu 2022 měl přijít do kostela v době, kdy zde poškozený prováděl údržbu varhan, a po předchozím uvážení jej měl z osobních důvodů opakovaně fyzicky napadnout. Způsobil mu zranění, kterým poškozený mladík na místě podlehl,“ potvrdila mluvčí krajské policie Pavla Jiroušková.  

Bude podán podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. Hrozí mu trest odnětí svobody až do výše dvaceti let. Podrobnosti k napadení mladíka v Sadech Bedřicha Smetany policie zveřejnění během následujícího týdne.