NEJLEPŠÍ ORTOPEDI SE SJELI DO FRÝDKU-MÍSTKU

René Stejskal

13. 10. 2022

Špičkoví ortopedi z celé republiky se sjeli na 9. ročník kongresu Beskydské ortopedické dny, který připravilo ortopedicko-traumatologické oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku pod vedením primáře MUDr. Petra Kozáka a který se koná pod záštitou primátora Frýdku-Místku Petra Korče (Naše Město F-M). Kongres se uskutečnil 13. října v sále Národního domu.

„Těší mě, že se ve Frýdku-Místku na odborném kongresu setkávají lékařské špičky z celé České republiky. Finančně jsem Beskydské ortopedické dny podpořili a chci zmínit, že město dlouhodobě finančně podporuje také Nemocnici ve Frýdku-Místku a pomáhá jí s vybavením nebo úhradou vzdělávacích akcí pro zdravotnický personál,“ řekl primátor Petr Korč.   

Letošním tématem kongresu Beskydské ortopedické dny jsou záležitosti spletence ramenního – jedná se o úrazy, endoprotetiku, artroskopii a rehabilitaci. „Tato problematika je velmi široká. Na našem kongresu přednášejí nejlepší odborníci z oboru z celé republiky, často šéfové klinik,“ potvrdil organizátor kongresu primář Petr Kozák, který se zasloužil o vysoký standard ortopedického oddělení ve Frýdku-Místku.    

„Snažíme se držet světových trendů a jsme na relativně slušné úrovni, avšak to musí posoudit jiní. Věřím ale, že patříme k těm lepším v republice. Zavádíme nové trendy. Jedním z hlavních témat kongresu je reverzní náhrada ramenního kloubu, to při náhradě znamená, že místo hlavice je jamka a místo jamky hlavice. Tuto metodu jsme zavedli dříve než ostatní ortopedické kliniky v republice a tyto náhrady děláme již 16. rokem,“ uvedl primář Kozák.