NEJLEPŠÍ VÁNOČKU UPEKLI V JESLÍCH

René Stejskal

2. 1. 2024

Ve třetím ročníku o nejlepší vánočku nejlépe uspěly Jesle Frýdek-Místek. Výsledek je o to cennější, že do přípravy se zapojily i děti.

Vánočky hodnotila veřejnost a odborná porota, kterou tvořili náměstek primátora Jakub Míček (ANO 2011) a dva zástupci Střední školy gastronomie oděvnictví a služeb Frýdek-Místek. V Adventním městečku se role porotců zhostilo 206 návštěvníků. Porota přiřkla největší počet hlasů vánočce paní Herty Kavkové, veřejnost nejvíce ocenila vánočku Jeslí Frýdek-Místek. Celkovým vítězem se o součtu všech hlasů stala vánočka jeslí.

„Nedovedete si představit, jak velkou radost jsme měli, když nám oznámili, že naše vánočka vyhrála. Nejvíce se radovaly děti. Ty se do příprav zapojily a podle receptu paní kuchařky hnětly těsto a poté vánočku pletly. Pak jsme ji upekly v naší kuchyni. Vše perfektně zorganizovala vedoucí stravování paní Eva Římanová,“ byla potěšena ředitelka Jeslí Frýdek-Místek Jana Kocichová. Protože upečené vánočky musely jesle odevzdat do soutěže, všichni se pustili do druhého kola a napekli podle úspěšného receptu vánočky znovu, aby každé z děti mohlo ochutnat.

Pro všechny, kteří by si chtěli oceněnou vánočku upéct, přinášíme recept, resp. použité suroviny: 1 kg polohrubé mouky, 350 ml mléka, 8,4 g droždí, 165 g krupicového cukru, 2 ks vanilkového cukru, 6 žloutků, 200 g másla, 10 g rozinek, 120 ml rumu, 40 g mandlí a špetka soli.    Na podiu Adventního městečka vítězném týmu zastoupenému Evou Římanovou a Hertě Kavkové poblahopřála a ceny předala náměstkyně primátora pro sociální péči, sociální služby, zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevenci Leona Sárkőziová (ANO 2011).