NEJLEPŠÍM MANAŽEREM VEŘEJNÉ SPRÁVY ZA LOŇSKÝ ROK JE TAJEMNÍK FRÝDECKO-MÍSTECKÉHO MAGISTRÁTU

Jana Musálková Jeckelová

5. 10. 2022

Tajemník magistrátu Frýdku-Místku Petr Menšík patří mezi top manažery. Do desítky nejlepších se probojoval v rámci soutěže Manažer roku 2021, kde získal první místo v rámci kategorie veřejná správa.

Ocenění nejlepší manažer ve veřejné správě si odnesl ze soutěže Manažer roku 2021 Petr Menšík. Tajemník frýdecko-místeckého magistrátu tak patří mezi desítku nejúspěšnějších manažerů v Česku napříč soukromým a veřejným sektorem.

„Ocenění si velmi vážím a jsem rád, že díky této zkušenosti se opět dostal Frýdek-Místek a dobré jméno naší organizace do širšího povědomí. Věřím, že umístění v kategorii veřejná správa je dílem všech zaměstnanců magistrátu, kteří se v roce 2021 podíleli na zdárném ukončení projektů,“ uvedl oceněný tajemník Magistrátu města Frýdku-Místku Petr Menšík. Svou pozici vykonává již 20 let a předchozí zkušenosti sbíral výhradně v privátním sektoru.

Soutěž uspořádala již po 29. Česká manažerská asociace. Finálový večer se uskutečnil v pražském Paláci Žofín. Manažerkou roku 2021 se stala Diana Rádl Rogerová z Deloitte Advisory, která zároveň získala první místo v kategorii vizionář, a manažerem roku Jan Lát ze společnosti Beneš a Lát, který se stal jedničkou v kategorii průmysl.

Ocenění získané Petrem Menšíkem je dalším z letošních úspěchů frýdecko-místeckého magistrátu. Úřad absolvoval také projekt, který mu přisoudil statut „společensko-odpovědný“. Jde o potvrzení, že magistrát je otevřeným a komunikativním úřadem, který usiluje jak o zvýšení spokojenosti občanů, stejně tak o zlepšování kvality života prostřednictvím veřejné služby i nad rámec zákonné povinnosti. Projekt uzavřel externí audit a získání certifikátu.