NEJLEVNĚJŠÍ TEPLO V RÁMCI CZT V REGIONU BUDOU MÍT V ROCE 2023 VE FRÝDKU-MÍSTKU

Jana Musálková Jeckelová

13. 12. 2022

Regionálně nejnižší navýšení ceny tepelné energie pro rok 2023 zaplatí obyvatelé Frýdku-Místku. Pouze 19,5% navýšení vyplývá z dohody mezi dodavatelem tepla městskou společností DISTEP a.s. a teplárnou teplárnou Veolia Energie ČR, a.s.

Občané Frýdku-Místku, kteří jsou napojeni na hlavního dodavatele tepla městskou společnost DISTEP, zaplatí v příštím roce za tepelnou energii pouze o 17,5 % více. Dle informací výrobce tepla Veolia Energie ČR, a.s., jde aktuálně o nejnižší navýšení ve srovnání s okolními městy.

„Se zástupci společnosti Veolia Energie ČR, od které teplo nakupujeme, jsme během tohoto roku intenzivně vyjednávali. Výsledkem tohoto efektivního vyjednávání je 19,5% navýšení ze strany Veolie, které má být nejnižší v okolí. Navýšení ze strany DISTEPU je ještě nižší, a to ve výši 17,5 %,“uvedl předseda představenstva DISTEP a.s. Jiří Čuda.  

„Zvýšení ceny o tak nízkou částku je odrazem dobré obchodní politiky naší městské společnosti DISTEP. O správném postupu svědčí skutečnost, že se k DISTEPU vracejí klienti, kteří se v minulosti odpojili,“ uvedl primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).

Městská společnost DISTEP je dodavatelem 85 % tepelné energie ze soustavy centrálního vytápění na území města Frýdku-Místku. Tepelnou energií a teplou vodou zásobuje přibližně 18 300 domácností ve Frýdku-Místku. Tepelnou energii pro vytápění a teplou vodu dodává prostřednictvím vlastních rozvodných tepelných zařízení, která zahrnují cca 41 km tras pro rozvod tepelné energie pro ústřední vytápění a teplou vodu.

Tepelnou energii DISTEP nakupuje od společnosti Veolia Energie ČR, a.s. Obě společnosti nyní také uzavřely memorandum, ve kterém deklarují další spolupráci.

Teplárna Veolia ve Sviadnově