NEJVĚTŠÍ VÝSTAVA BETLÉMŮ OPĚT VE FRÝDKU-MÍSTKU

Jana Musálková Jeckelová

21. 12. 2022

Stovky nejrůznějších betlémů budou o Vánocích opět k vidění ve Frýdku-Místku. Výstava, která je svým rozsahem považována za největší v republice, se uskuteční po dvouleté covidové pauze.

Unikátní výstava betlémů se po dvouletém přerušení opět vrací do Frýdku-Místku. 19. ročník se uskuteční 26. a 27. 12. v 8. základní škole v ulici Čs. armády. V roce 2019, kdy se konala naposledy, se jí zúčastnilo 12 200 návštěvníků.

„Velmi mě těší pokračování této jedinečné výstavy. Jsem hrdý na to, že zrovna naše město se může pyšnit unikátní sbírkou, která nemá v republice obdoby. Děkuji vystavovatelům, že navozují svou aktivitou pravého ducha českých Vánoc,“ řekl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Pro letošní ročník vystavovatelé Josef Kleinwächter, Jiří Bílecký a Daniel Adámek připravují 222 výstavních exponátů různých typů a druhů.

„Myšlenkou nás organizátorů bylo, je a vždy bude vrátit do mysli lidí naprostou přirozenost oslavy nejkrásnějších křesťanských svátků v roce, bez Santa Klause, ale s Ježíškem v jesličkách a s oslavou rodiny, svaté rodiny. Vstup na výstavu bude tak jako vždy zdarma, protože si myslíme, že Vánoce nejsou o penězích, ale o radosti, zdraví a štěstí, které si o svátcích tolik přejeme,“ sdělil za organizátory Josef Kleinwächter.

Součástí výstavy budou hudební vystoupení, zahraje například Catena Muzika, Frýband, Dětský sbor Osminka a Osma z 8. ZŠ, soubor Ostravica a další. V rámci výstavy se uskuteční sbírka pro potřebné.

Výstavu mohou návštěvníci zhlédnout 26. 12. od 13 do 18 hodin a 27. 12. od 10 do 18 hodin.