NOVÁ POKLADNIČKA UŽ JE NA NÁMĚSTÍ. PŘISPĚJTE ŽENÁM A DĚTEM Z „AZYLÁKU“

Jana Musálková Jeckelová

1. 12. 2023

Radnice odstartovala veřejnou sbírku Vánoční strom. Kolemjdoucí mohou přispět do zcela nové pokladničky, která stojí na náměstí Svobody, nebo elektronicky. Dary pomohou ženám a dětem z Azylového domu Sára ve Frýdku.

Spustili jsme veřejnou sbírku Vánoční strom. Letos poprvé mohou lidé přispět do zcela nové bytelné a lépe zabezpečené pokladničky. Nahradila původní několikrát vykradenou kasičku.

„Chci poděkovat všem, kteří se podíleli na vzniku nové pokladničky. Od školáků, kteří tvořili návrhy, přes realizátory SOŠ a ZUŠ Frýdek-Místek, ale v neposlední řadě také zaměstnancům našeho odboru vnitřních věcí a živnostenského úřadu i technickým službám, a to nejen v souvislosti s pokladničkou, ale s náročnou přípravou celé vánoční výzdoby a zázemí adventního městečka obecně. Cením si toho, je to skvělá práce a z výsledků se budeme těšit nejen my na úřadě, ale celé město,“ poděkoval primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Nová pokladnička s krystaly je napojena na pult městské policie, je tedy pod dohledem a jakýkoliv pokus o dobytí bude po zásluze potrestán.

Výtěžek ze sbírky poputuje do Střediska Sára, azylového domu pro matky a děti na Bruzovské ulici ve Frýdku. Z darů zařízení nakoupí například matrace do dětských postýlek, ložní prádlo, nové vybavení pro kuchyňku komunitního centra nebo hry a pomůcky pro společné aktivity s dětmi.

Příspěvky do kasičky na náměstí mohou lidé vhazovat do 22. prosince. Elektronická verze veřejné sbírky potrvá do 31. prosince – zájemci mohou přispět na transparentní účet 4444100/0300, anebo využít QR kód (na plakátě nebo ceduli u pokladničky).