NOVÁ SBÍRKA DARUJ F-M PODPOŘÍ VYBUDOVÁNÍ STEZKY PRO HORSKÁ KOLA

Jana Musálková Jeckelová

18. 9. 2023

Frýdek-Místek pokračuje se sbírkovým projektem DARUJ F-M. Prostřednictvím veřejné sbírky podpoří vybudování stezky pro horská kola, tzv. flow trail, na Palkovických hůrkách. Záměr odsouhlasili 13. 9. zastupitelé na svém 5. zasedání.

Úspěšný sbírkový projekt DARUJ F-M pokračuje. Lidé budou moci přispět na vybudování stezky pro horská kola (flow trail) na Palkovických hůrkách. Jde o přírodní jednosměrnou stezku, citlivě zasazenou do terénu. Obsahuje prvky jako zatáčky, vlny, boule, které zlepšují prožitek cyklisty.

„Máme za to, že trail v hojně navštěvované rekreační oblasti bude přínosný pro milovníky horské cyklistiky ve Frýdku-Místku a jeho přilehlém okolí. Stezka by měla být postavena tak, aby byla sjízdná pro všechny věkové kategorie, tedy i pro rodiny s malými dětmi,“ uvedl náměstek primátora pro územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj a podnikání, dotace a integrované teritoriální investice Jakub Míček (ANO 2011).

Stezka bude dlouhá 612 metrů a široká 1 metr. Vznikne na lesním pozemku, který vlastní obec Palkovice. Náklady na její vybudování jsou odhadovány na 180 tisíc korun. Zájemci budou moci přispívat dle pravidel sbírkového programu.

„Pravidla stanovují, že zastupitelstvo města schvaluje poskytnutí daru ve stejné výši jako částka vybraná v této sbírce mezi veřejností. V tomto případě však maximálně do výše 90 tisíc korun. Částka se tak zdvojnásobí,“ připomněl náměstek primátora Jakub Míček.

Město sbírku spustí 18. září a potrvá do 31. března 2024.

V předešlých ročnících veřejnost a město podpořili například záměr na pořízení nových lavic do kostela sv. Jana Křtitele, záchranu stodoly Faunaparku, opravu věže kostela sv. Martina ve Skalici, dále pořízení nových varhan pro chlebovický koste, dále automobilů pro Mobilní hospic Charity Frýdek-Místek, zvelebení chaty na Prašivé nebo opravu evangelického kostela.