OBCHVAT MĚSTA BUDE ZA TÝDEN ZPROVOZNĚN V PLNÉM PROFILU

René Stejskal

17. 7. 2023

Obchvat Frýdku-Místku bude již za týden zprovozněn bez omezení, to znamená v plném profilu ve čtyřech pruzích. Tuto informaci potvrdil ministr dopravy Martin Kupka v místě sesuvu svahu, která znamenal zpoždění otevření stavby.

Na snímku projíždí nákladní automobil kolem steny zajišťující svah v místě sesuvu.

Na posledním kontrolním dnu 2. etapy obchvatu Frýdku-Místku informoval dnes, v úterý 17. července ministr dopravy Martin Kupka o zprovoznění celého obchvatu již bez jakýchkoliv omezení.

„Zdržení stavby způsobil uvolněný svah. Jeho zajištění znamenalo doprojektování prací a vícenáklady ve výši 150 milionů korun. Pro motoristy jde o důležitou zprávu, že obchvat otevřeme již v plném profilu. Jsem přesto rád, že jsme v loňském roce mohli obchvat spustit v polovičním profilu a řidiči jej mohli alespoň takto využívat,“ uvedl ministr Martin Kupka.  

„Děkuji zhotovitelům. Vše bylo náročné. Realizaci zdržovaly výkupy pozemků i napadání stavebních povolení,“ dodal generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.  

„Kompletní otevření obchvatu za město samozřejmě vítáme. Očekáváme, že po měření hlučnosti, které by mohlo proběhnout ještě v tomto roce, budou co nejdříve následovat další případná protihluková opatření,“ řekl primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).

Obyvatelé také musí bohužel počítat s prácemi ve Frýdku-Místku, které Ředitelství silnic a dálnic na svých komunikacích plánuje provést. „Jsou to práce, na které město nemá vliv. Jedná se o silnice ve městě, které byly poškozeny nadměrným provozem, jež měl být již dávno veden po obchvatu,“ uzavřel primátor Petr Korč.