OPRAVENO: MODRÁ LÁVKA OPĚT SLOUŽÍ

Jana Musálková Jeckelová

22. 8. 2022

Město opravilo modrý most pro pěší v Riegrově ulici. Lávka byla ve velmi špatném stavu, město proto zadalo akutní opravu technickým službám. Pracovníci stihli opravy provést v předstihu před termínem, potýkali se však i s nečekanými problémy.

Modrá lávka přes Ostravici v Riegrově ulici má opravu za sebou. Rekonstrukce měla trvat až do konce prázdnin, technické služby ale stihly práce dokončit dříve. Asfaltový povrch lávky byl dlouhodobě ve špatném stavu, plný prasklin a nerovností, dokonce s nebezpečnou výdutí. Pracovníci TS vyměnili vrchní vrstvu litého asfaltu, přímo na mostovce opravili výdutě způsobené požárem nad břehem na frýdecké straně a opravili a natřeli zábradlí. Změnou je také odstranění schodiště na místecké straně, které bylo v havarijním stavu.  

„Modrá lávka byla další z bolestivých záležitostí, které jsme zdědili po bývalém vedení města. Rozpraskaný povrch s výmoly dlouhá léta sužoval chodce a zanedbání oprav došlo tak daleko, že se zcela rozpadla nájezdová rampa z frýdecké strany,“ potvrdil náměstek primátora pro investice, finance a rozpočet Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Technické služby proto rampu musely dočasně uzavřít a opraví ji do konce září. Maminky s kočárky se ale nemusejí obávat, že by se nedostaly z mostu na místeckou stranu.

„Nechali jsme u schodiště postavit nájezd pro kočárky. Oprava byla nutností nejen pro pohodlí chodců, ale i z bezpečnostního hlediska. Nyní je lávka bezpečná a tvoří důležitou spojnici mezi Frýdkem a Místkem. Po dokončení úprav Jižních svahů bude součástí komunikací propojujících frýdecké a místecké náměstí,“ dodal náměstek primátora Jiří Kajzar.

Most je frekventovanou spojnicí mezi Riegrovou ulicí v Místku (u sídla spol. ČEZ) a obchodním centrem, halou Polárka či Faunaparkem na frýdecké straně. Po dobu asfaltování, kdy byla lávka uzavřena, lidé využívali pro přechod přes Ostravici nedalekou estakádu. Město vynaložilo na opravu lávky 2,25 milionu korun (bez nákladů na opravu rampy).