PARK JIŽNÍ SVAHY ČEKÁ REVITALIZACE, BUDE MÍT NOVOU LÁVKU A DALŠÍ CHODNÍKY

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

12. 5. 2022

Město chystá změny v parku Jižní svahy pod Hasičskou ulicí. Z oblíbeného místa vedle frýdeckého zámku zmizí zdevastovaná lávka, kterou má v budoucnu nahradit nová. Úpravy se dotknou i stávajících chodníků, jejichž trasy mají být prodlouženy. 

Původně zdobný a ozvláštňující prvek Jižních svahů, dnes lidmi zdevastované a hyzdící místo. Řeč je o dřevěné lávce, která spojuje dva svahy ve výrazně kopcovitém terénu parku. Radnice se proto rozhodla nefunkční mostek odstranit.

„V roce 2019 byla lávka, původně ozdobný prvek a spojnice v Jižních svazích, uzavřena z bezpečnostních důvodů. Navíc si tam začali různí lidé dělat feťácké doupě. Což bylo samozřejmě kritizováno občany. A tak jsme se rozhodli vyhovět a situaci radikálně řešit,“ uvedl náměstek pro finance a investice Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Lávku během několika týdnů  odstraní pracovníci frýdecko-místeckých Technických služeb. Stávající mostek má v budoucnu nahradit nový. Město mezitím plánuje vybudovat nové chodníky, které budou navazovat na stávající stezky a dovedou chodce až ke skateparku pod svahem a budoucímu podchodu pod tratí s východem u Faunaparku.

„Chodníky budou spojovat skatepark, Jižní svahy a budoucí podchod pod tratí, která bude zdvoukolejněna. Podchod bude poté ústit u Faunaparku. To znamená, že to bude taková přirozená komunikační spojka pro pěší z frýdeckého náměstí až na místecké náměstí," dodal náměstek primátora Jiří Kajzar.

Podchod plánuje vybudovat Správa železniční a dopravní cesty, začátek výstavby se odhaduje na rok 2026–2027.