PARKOVÁNÍ: DLOUHODOBÝ LÍSTEK JE MOŽNÉ POŘÍDIT I ONLINE

Jana Musálková Jeckelová

10. 11. 2022

Řidiči ve Frýdku-Místku pořídí dlouhodobý parkovací lístek již také online. Město nový parkovací systém spustilo od října ve zkušebním režimu. Nyní sbírá připomínky občanů k funkčnosti systému a postupně jej ladí. Dalším z kroků je právě spuštění online nákupu.

Pořízení parkovacího lístku online je jednou z dalších možností, kterou se obyvatelům systém stává přístupnějším a uživatelsky snadnějším.

„Řidiči si mohou zvolit způsob, jak si lístek pořídit. Nemusí přitom osobně přijít na úřad, resp. do technických služeb, ale vše vyřídí z pohodlí domova nebo odkudkoliv přes mobilní telefon. Cílem je, aby parkování ve Frýdku-Místku bylo co nejsnazší,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu a silniční hospodářství Miroslav Bártek (Naše Město F-M).

Dlouhodobý parkovací lístek je možné získat na https://fm.parkum.cz, v úvodu formuláře je nutné zvolit dlouhodobé parkovné, pak vyplnit požadované údaje a zaplatit kartou.

ONLINE LÍSTEK JIŽ NA PŘÍŠTÍ ROK

„Nově lze v online parkovací aplikaci pořídit pro lokality A a B dlouhodobý parkovací lístek na období od listopadu 2022 až do března 2023. Je možno zakoupit vždy celý měsíc, ale období může být libovolné,“ uvedl další novinku předseda představenstva TS a.s. Vladimír Macura.

Občané mohou tedy při online nákupu zvolit například období od prosince 2022 do února 2023 (tj. 3 měsíce za 3×250 Kč = 750 Kč). Protože se předpokládá revize parkovací vyhlášky v 1. čtvrtletí 2023, je prodej pro rok 2023 omezen na toto čtvrtletí.

Možnost pořídit dlouhodobý parkovací lístek osobně přímo v technických službách i nadále zůstává, zde platí také vydávání lístků na příští rok až zkraje nového roku.

Připomínky k novému systému parkování ve Frýdku-Místku je možné zasílat do konce prosince 2022 na adresu: parkovani@frydekmistek.cz.