PETICE PRODLOUŽENA: FRÝDEK-MÍSTEK DÁL USILUJE O OBNOVU DĚTSKÉHO ODDĚLENÍ

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

21. 4. 2022

Až do 15. května mohou lidé podepisovat petici za obnovu dětského oddělení ve frýdecké nemocnici. Obyvatelé města i lidé z širokého okolí mají o připojení k iniciativě Frýdku-Místku velký zájem, proto radnice dobu pro podepisování archů prodloužila. 

„No tak jako celkově je to katastrofa. Protože já si myslím, že nemocniční péče je to hlavní, co by mělo občanům sloužit, a dojíždět někde daleko je prostě šílené. Nehledě na to, že Frýdek-Místek je okresní město, které má pod sebou další vesnice a vesničky. Tak to je prostě nehorázné," řekla jedna z rozhořčených občanek, která dorazila na magistrát ve Frýdku. Reagovala tak na změny ve frýdecké nemocnici, které souvisí se zrušením akutní pediatrické lůžkové péče a vešly v platnost 1. dubna 2022. Se změnami v nemocnici se těžko srovnávají i další obyvatelé Frýdku-Místku. Město proto nepolevuje v úsilí a trvá na obnově činnosti dětského oddělení v plném rozsahu. Primátor Petr Korč (Naše Město F-M) inicioval mimo řady jednání také petici za obnovu dětského oddělení v NemFM:

„Já bych chtěl vyzvat všechny občany, aby se připojili svým podpisem. Čím více nás bude, tím větší bude náš hlas a bude nás slyšet opravdu až v Praze. Ale já pevně věřím, že všechny kroky, nejen tato petice, ale všechna jednání povedou k úspěšnému cíli a dětské oddělení v naší nemocnici bude obnoveno," vyzval primátor Petr Korč.

Lidé mají několik možností, jak se k petici připojit. Svůj podpis mohou přidat na archy, které jsou k dispozici na více než 20 místech ve městě:

Hlavním petičním místem jsou informace v hlavní budově magistrátu ve Frýdku Radniční ulici 1148. Podpisové archy jsou umístěny také v budově magistrátu v Místku v ulici Polit. obětí 2478, v Turistickém informačním centru, v Městské knihovně F-M, Národním domě, Nové scéně Vlast, Centru aktivních seniorů, v 11 městských klubech seniorů, v místecké dětské herně Pohoda, ve Faunaparku a v hale Polárce či v Aquaparku Olešná.

Petici ve svých úřadech zveřejnily také okolní obce nebo některé lékařské ordinace. K dispozici je také ONLINE PETICE nebo petiční archy k vytištění a vyvěšení např. v bytových domech (v příloze). V týdnu od 16. do 20. května bude možné vyplněné archy odevzdat na podatelně magistrátu ve Frýdku (úřední hodiny).

DĚKUJEME ZA PODPORU!