PO SÍDLIŠTI ANENSKÁ POMALEJI, MĚSTO PŘIPRAVUJE ZÓNU

Archiv

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

25. 4. 2022

ZMĚNA V TERMÍNU: S ohledem na dodržení zákonných lhůt byl stanoven nový termín 15. června, kdy bude na sídlišti Anenská instalováno dopravní značení. 

Děkujeme za pochopení. 

—————————————————————————————————————————-

Na sídlišti Anenská v Místku má dojít ke zklidnění dopravy. Město připravuje úpravu dopravního režimu na zónu s nejvyšší povolenou rychlostí 30 km/h.

Nová pravidla pro řidiče připravuje město na sídlišti Anenská. Od 1. 6. má v části města ohraničeném ulicemi Anenská, Riegrova, Pionýrů a Malý Koloredov platit zóna s nejvyšší povolenou rychlostí 30 km/h.

„Usilujeme o zvýšení bezpečnosti silničního provozu a také o zlepšení možnosti parkování v dané lokalitě. Jde o místo, kde sídlí mateřská i základní škola, jsou zde dětská hřiště, také Centrum aktivních seniorů, sídliště je v těsné blízkosti polikliniky, zastávek Anenská a místeckého náměstí Svobody, je zde proto velká koncentrace chodců, kterým chceme zajistit větší bezpečí,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Leonard Varga (Piráti).

Od 1. 6. se na sídlišti mají změnit také pravidla pro parkování, lokalita se změní na zónu se zákazem stání pro vozidla, jejichž okamžitá hmotnost přesahuje vyznačenou mez 2,5 tuny, a to v době od 18,00 do 7,00 hod. Pokud se daná opatření osvědčí, bude město uvažovat o jejich rozšíření i do dalších částí města.