PODANÉ RUCE ZAUJALY DOBROČINNÝ BAZAR, SPOLEK ZÍSKAL ODMĚNU

Jana Musálková Jeckelová

15. 2. 2023

Podané ruce podpořil Charitativní bazar NATO. Frýdecko-místecká neziskovka zabývající se canisterapií získala 189 tisíc korun (8 tis. EUR) na svou činnost.

NATO Charity Bazar dává jednou ročně příležitost neziskovým organizacím, které v Evropě pomáhají lidem s hendikepem. Podané ruce působí ve Frýdku-Místku od roku 2000 a neziskovka je považována za průkopníky canisterapeutické pomoci v kraji.

„Byli jsme vyhodnoceni a odměněni finanční částkou, která přijde na podporu canisterapie. V letošním roce už oslavíme 23. výročí fungování, kdy organizace, dobrovolníci, členové organizace, poskytují canisterapii lidem s postižením. Navštěvujeme školy, domovy pro seniory, nemocnice, léčebny dlouhodobě nemocných. Všude tam, kde lidé potřebují povzbudit, kde potřebují dostat se do dobré nálady, kde potřebují úsměv a pohlazení a toho pejska, kterému mohou všechno svěřit,“ uvedla předsedkyně sdružení Helena Fejkusová, která v roce 2021 obdržela Cenu statutárního města Frýdku-Místku.  

„Jsem velmi potěšen, že dobročinný bazar podpořil právě Podané ruce. Tato neziskovka dělá opravdu velmi záslužnou činnost pro lidi s hendikepem a její podpora je více než na místě. Také město organizaci pravidelně finančně podporuje,“ uvedl primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).  

V rámci NATO Charity Bazaru bylo letos v lednu oceněno bylo 21 projektů z třinácti zemí Evropy. Z České republiky šlo o Mobilní hospic Ondrášek a právě Podané ruce s jejich canisterapií.