PODPORA HYBRIDŮ: O DOTACI LZE ŽÁDAT DO PŮLKY DUBNA

Jana Musálková Jeckelová

13. 3. 2023

Frýdecko-místecká radnice opět nabízí možnost získání příspěvku na pořízení hybridních automobilů. Frýdek-Místek je v České republice průkopníkem v motivaci obyvatel pro pořizování hybridních aut programem, ze kterého mohou na nákup nového vozu získat až 75 tisíc korun.

„Naším dotačním programem se snažíme přispět ke zlepšení životního prostředí ve městě. U hybridních vozů se při popojíždění využívá elektromotor. Takže ve městě takový vůz nevytváří žádné emise. Právě v tom je největší přínos hybridních automobilů,“ uvedl náměstek primátora pro územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj, podnikání, dotace a integrované teritoriální investice Jakub Míček (ANO 2011).

Dotace je určena na podporu nákupu nových hybridních i plug-in hybridních osobních aut, případně předváděcích vozidel s nájezdem maximálně 5 000 kilometrů.

Dlouholetý program na podporu pořízení hybridních automobilů ve Frýdku-Místku stále běží. V současné době budeme schvalovat dalších 10 žádostí na pořízení hybridního vozidla, kdy přispíváme většinou maximální částkou 75 tisíc korun,“ řekl náměstek primátora Jakub Míček.

Další zájemci mohou podat žádosti do 15. dubna. Žadatelé musí mít trvalé bydliště nebo sídlit na území města alespoň jeden rok. Na elektromobily město zatím nepřispívá, protože není vybudována kvalitní infrastruktura.

Podmínky programu: program-hybridy-2023-podminky-2.pdf (frydekmistek.cz)