PODPOŘTE DĚTI ZE SÁRY, MĚSTO VÝTĚŽEK SBÍRKY ZDVOJNÁSOBÍ

Jana Musálková Jeckelová

18. 3. 2024

Frýdecko-místecká radnice spustila další sbírku v rámci programu Daruj F≈M. Obyvatelé v ní mohou podpořit děti z Azylového domu Sára v Bruzovské ulici ve Frýdku. Město výtěžek sbírky zdvojnásobí.

Dětem z Azylového domu Sára v Bruzovské ulici pomůže městská sbírka Daruj F≈M. Slezská diakonie, která službu pro matky s dětmi ve špatné životní situaci provozuje, z výtěžku zakoupí nové a bezpečné herní prvky na dětské hřiště na zahradě azylového domu. Díky sbírce budou moct děti trávit více času ve venkovním prostředí.

„Chceme tak alespoň trochu zpříjemnit život dětem, které se společně se svými matkami dostaly do nezáviděníhodné situace. Vybranou částku zdvojnásobíme – město poskytne Azylovému domu Sára stejnou částku, jakou věnuje veřejnost, a to až do výše 30 tisíc korun,“ potvrdil náměstek primátora pro územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj a podnikání, dotace a integrované teritoriální investice, životní prostředí a zemědělství Lukáš Slíva (SPOLU).

Azylový dům Sára Slezské diakonie podporuje klientky v řešení jejich individuální situace tak, aby nalezly vhodné bydlení a mohly žít životem nezávislým na azylovém domě.

Město zřídilo transparentní účet 131-2559030277/0100, na který mohou dárci přispět do sbírky Daruj F≈M libovolnou částkou. Sbírka potrvá do 20. prosince letošního roku.

V letošním roce mohou zájemci v programu Daruj F≈M přispět také na úpravy a vybavení Lidového domu v Místku, vybudování flow trailu na Palkovických hůrkách nebo na finanční pomoc Ukrajině.

Podrobnosti: Azylový dům Sára | darujfm.cz