POLÁRKA: POJĎME SPOLEČNĚ SLEDOVAT PALÁTŮV ÚTOK NA HATTRICK

Jana Musálková Jeckelová

22. 6. 2022

Taková akce tady ještě nebyla! Pojďme společně fandit frýdecko-místeckému rodákovi Ondřeji Palátovi a jeho týmu Tampa Bay Lightnings v cestě za třetím Stanely Cupem v řadě. A to vše v živém přenosu přímo z haly Polárka. VSTUP JE ZDARMA!

V letošním finále NHL nastupují tři čeští hokejisté. V dresu Colorada Avalanche bojuje o vytoužený Stanley Cup plzeňský rodák Pavel Francouz, o zisk „zlatého hattricku“ se letos pokuší dvojice Jan Rutta (písecký rodák) a ten, který nás zajímá ze všeho nejvíce, frýdecko-místecký odchovanec ONDŘEJ PALÁT. „Touha vyhrát Stanley Cup potřetí za sebou nás táhne a dodává nám sílu. Chceme opět zvednout pohár nad hlavu. Samozřejmě také vnímáme, že se to nikomu v éře platových stropů ještě nepovedlo,“ řekl pro server iDnes.cz Palát.

SLEDUJ PŘÍMÝ PŘENOS PŘÍMO V HALE POLÁRKA

Určitě se mezi vámi najde mnoho hokejových nadšenců, kteří si v sobotním brzkém ránu přivstanou a zapnou si v obýváku svou televizi. Možná si k tomu otevřou nějaký svůj oblíbený nápoj a pokud na své sedačce neusnou, dokoukají přímý přenos až do konce. Tentokráte máme pro všechny něco, co tu ještě nebylo! Pojďme všichni sledovat live přenos z frýdecké haly Polárka. Hokejové klání „Blesků a Lavin“ začne v sobotu 25. června ve 2:00 hodiny ráno. Brány haly budou pro všechny zájemce otevřeny o hodinu dříve, tedy v 1:00 h a vstup je zdarma. Samozřejmostí akce je zajištěné občerstvení (včetně piva) a velkoplošná projekce (obojí na hlavní ploše haly). Místa k sezení budou na přímo na ploše, vstup do haly bude ze strany Tribuny „A“ (od kolejí).

Držme se zkrátka hesla, že „Frýdek-Místek fandí Palymu“.
STAV FINÁLOVÉ SÉRIE

Lepší vstup do letošního finále play off mělo Coloredo, které zvládlo oba domácí duely a ujalo se vedení v sérii hrané na čtyři vítězství 2:0. Palátův tým ovšem svůj boj nevzdává. Proti svému vyzývateli ze Západní konference doma zabojovali a po výhře 6:2 snížili stav série na 1:2. Tím Tampa Bay nadále drží šanci na zisk „zlatého hattricku“, což se v nejprestižnější hokejové soutěži světa podařilo naposledy New York Islanders na počátku osmdesátých let (NYI tehdy zvítězil dokonce 4x v řadě).

A právě zkušenosti z posledních dvou sezon mohou Tampě v dalším průběhu finálové série pomoci. „Určitě nám pomůžou. Jak jednou vyhrajete pohár, je to hrozně návykové,“ usmál se jednatřicetiletý frýdecko-místecký rodák. „Chcete jej pak vyhrávat pořád, takže o nějaké ztrátě motivace nebo nedostatku hladovosti nemůže být ani řeč. Myslím, že naši vůli a charakter jsme ukázali také v mnoha zápasech letošního play off,“ dodává Palát.


DO POLÁRKY PŘÍMO Z FM FESTU

Během pátku a soboty bude v našem městě probíhat stále populárnější hudební festival FM FEST 2022. Akce v hale Polárka je tedy ideálním navázáním pátečního programu, který se spoustě z vás protáhne do brzkých sobotních ranních hodin. Hned po skončení posledního pátečního koncertu skupiny Prago Union se můžete vydat směrem k hale Polárce a na živo se zúčastnit další zajímavé kulturně-sportovní akce v našem městě. 

Jak jsme již zmínili, občerstvení bude pro všechny zúčastněné připraveno a k mání budou dokonce i pověstné buchty maminky Ondry Paláta. „My si na těch buchtách společně pochutnáváme každé utkání, které společně s ženou sledujeme,“ svěřil se táta a trenér frýdecko-místeckých benjamínků Pavel Palát. „Manželka vždy přes den zadělá na těsto a jak se trochu prospíme, tak dá buchty do trouby. No a večer se na ně těšíme stejně, jako na sledování Ondrova zápasu,“ dodává Palát starší.


FINÁLOVÉ MILNÍKY ONDŘEJE PALÁTA

* V letošním finále play off nasbíral frýdecko-místecký rodák již 19 bodů (10+9)

* Obrovského úspěchu v podobě zisku 3 výher Stanley Cupu v řadě dosáhly v historii soutěže pouze 3 týmy (jen jeden celek byl z USA) – Toronto v letech 1947, 48 a 49 a pak znovu  ještě v 1962, 63 a 64, Montreal v letech 1956, 57 a 58 plus 1976, 77 a 78, NY Islanders 1980, 81 a 82. Pokud by se Tampě podařilo letos zvítězit, přepisovaly by se historické tabulky po předlouhých 40 letech!

* Palát je mezi 10 Evropany s největším počtem zápasů ve finále Stanley Cupu mezi aktivními hráči
1. Jevgenij Malkin (Pittsburgh) 25 utkání
2. Zdeno Chára (NY Islanders) 20
2. Victor Hadman (Tampa Bay) 20
2. Ondřej Palát (Tampa Bay) 20
2. Nikita Kučerov (Tampa Bay) 20
6. Carl Hagelin (Washington Capitals) 15

* Ve finálové sérii Východní konference proti NY Rangers byl Palát jedním z klíčových faktorů úspěchu – zisk 8 kanadských bodů (4+4)

* Nejvíce gólů v konferenčním finále (aktivní hráči)
1. Ondřej Palát (TB) – 16 br.
2. Steven Stamkos (TB) – 15 br.
3. Jonathan Toews (Chicago) – 13 br.

* Útočník Ondřej Palát vstřelil v posledním zápase (6:2) svou sedmou finálovou branku v kariéře a v historickém pořadí českých hokejistů se osamostatnil na druhém místě za Petrem Sýkorou.

ČLÁNEK ZPRACOVAL: JAKUB MIKULÍK, HC F-M