POSLEDNÍ ZVONĚNÍ ODSTARTOVALO PRÁZDNINY. V LÍSKOVCI SE LOUČILI DEVÁŤÁCI I DVĚ PANÍ UČITELKY

Bronislava Rudinska Supíková

26. 6. 2026

Školní rok 2025/2026 je za námi. Pátek 26. června byl symbolickým posledním dnem, kdy vstoupili do svých tříd společně naposledy, i pro deváťáky v ZŠ a MŠ v Lískovci, kde pro ně a pro dvě odcházející paní učitelky připravila škola slavnostní rozloučení v tělocvičně. Toho se zúčastnil i náměstek primátora Tomáš Pyško.

„Slavnostní ukončení i zahájení školního roku už je taková dlouholetá zavedená tradice. Letos se navíc rozloučíme nejen s deváťáky, ale také se dvěma učitelkami, Eliškou Wykovou a Zdeňkou Šimíčkovou, která učí od začátku devadesátých let,“ vysvětlil ředitel školy Libor Kvapil s tím, že na začátku roku zvoní zvonečkem symbolicky prvňáčkům na uvítanou deváťáci a ti jim pak stejným zvonečkem zvoní na konci roku na rozloučenou.

Ředitel ve svém proslovu pak připomněl například nedávné vítězství školy v Putovním poháru města, úspěchy žáků ve sportovních soutěžích i výborné výsledky deváťáků v celostátním výzkumu SYRI.

„Chtěl bych popřát krásné prázdniny nejen všem školákům a studentům, ale i všem pracovníkům škol a samozřejmě pedagogům. Přeji jim, ať si pořádně přes léto odpočinou, užijí si dny volna naplno, aby pak do nového školního roku vstoupili plní nové energie a sil k dalšímu vzdělávání,“ dodal s úsměvem náměstek primátora pro školství, mládež, tělovýchovu a sport, výchovu, vzdělávání, péči o památky, vědu, kulturní rozvoj a informační technologie Tomáš Pyško (Naše Město F-M) a současně ocenil také příjemnou rodinnou atmosféru školy v Lískovci. Ta zde panovala nejen během slavnostního loučení se školním rokem, ale byla patrná doslova na každém kroku.

Prázdniny tady začaly. Do škol se žáci a studenti vrátí znovu v úterý 1. září. Do té doby mohou školáci ve městě využít letní projekt připravený přímo pro ně – PRÁZDNINY VE MĚSTĚ. Více zde: PRÁZDNINY VE MĚSTĚ VE FRÝDKU-MÍSTKU LETOS ODSTARTUJE TVORBA LETNÍHO DENÍKU | Frýdek-Místek