PRÁZDNINY VE ZNAMENÍ HER A SPORTU NEJEN S KLÍČEM

Jana Musálková Jeckelová

2. 10. 2023

Pečlivě připravený program dal náplň prázdninovým dnům více než dvěma tisícům dětí. Oblíbené „Prázdniny ve městě | Vraťme dětem pohyb 2023“ letos nabídly 59 akcí zdarma. Na organizaci se kromě městského volnočasového střediska Klíč podílela celá řada místních sportovních klubů.

Děti z Frýdku-Místku si letos o prázdninách mohly vybrat z 59 aktivit. Připravily je pro ně Středisko volného času Klíč se sportovními kluby za finanční podpory města. Akcí se zúčastnilo téměř 2 200 dětí.

„Jsem potěšen zájmem dětí, které využily pestré nabídky. Jejich volné prázdninové dny tak byly obohaceny o pohyb, tvůrčí činnosti a zábavu, i když je trávily ve městě. Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě, pracovníkům Klíče i všem dalším organizátorům ze sportovních klubů nebo neziskovek,“ uvedl primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).

První týden v červenci začal třemi akcemi od Střediska volného času Klíč a doplnila ho akce „Streetwork | Aktivity na hřišti“, kterou pořádal NZDM U-Kryt. Program pokračoval akcí „Judo je hra | Hrajeme si s judem“ (organizátor Judo Beskydy). Bojové sporty si děti mohly vyzkoušet také na akcích „Brazilské jiu-jitsu pro děti“ (org. GB Draculino) a „Letní škola ju jitsu“ (org. Akademie japonského ju jitsu).

„O program v půlce července se postarala Charita Frýdek-Místek se čtyřmi akcemi, jako byly „Zasaď si svou rostlinku“ nebo „Po medvědích stopách | Výlet na Prašivou“. O více akcí se postarala už jen Městská policie Frýdek-Místek, která pořádala nejen „Dopravní hřiště“, ale také „Výlet na kolech“,“ vyjmenoval vedoucí SVČ Klíč Patrik Siegelstein.

Na své si přišly také sportovně založené děti, kterým se líbil „Tenis pro všechny“ (org. TK Tennispoint), „Sportovní den s fotbalem“, (org. FK Chlebovice), „Dopoledne s discgolfem“ organizované Asociací TOM ČR i „Sportovní den se Sokolem“ (org. TJ Sokol Frýdek-Místek). V červenci se konalo také několik ojedinělých akcí – „O šachového krále a královnu“ (org. Beskydská šachová škola), Den otevřeného hangáru“ (org. Pobeskydský aviatický klub), „Ve včelím království“ (org. Český svaz včelařů).

Ani srpen nezůstal pozadu. 31 akcí navštívilo okolo 1 200 dětí. Kromě již zmíněných organizací se o zábavná dopoledne postaralo také Taneční studio Dancepoint se svými tanečními kurzy, Faunapark s akcí „Bezva hraní | Pískování“ i Sbor dobrovolných hasičů Lískovec na oblíbeném „Dopoledni s hasiči“.

„Oblíbeným se stalo také „Můžeš věřit vlastním očím?“ (org. Bene Viaticus), stejně jako „Sportovní den s hokejem“ (org. HC Frýdek-Místek), „Dovádivé dopoledne se psy“ (org. Český kynologický svaz ZKO F-M) a „Prázdniny ve Faunaparku | Cesta do cirkusu“ pořádané Městskou knihovnou Frýdek-Místek. Velké díky všem organizátorům a těšíme se na další ročník,“ dodal za SVČ Klíč Patrik Siegelstein.

Prázdniny ve městě | Vraťme dětem pohyb 2023 slavnostně zakončila v pátek 8. září 2023 akce „Ahoj, prázdniny!“. V ulici Pionýrů se sešly rodiny s dětmi, které za své prázdninové účasti na akcích, dostaly drobný dárek.