Přidejte se k výzvě 10 000 kroků

René Stejskal

13. 9. 2022

Do podzimní výzvy „10 000 kroků“ se opět zapojil Frýdek-Místek. Výzva je určena pro jednotlivce, školní nebo firemní týmy, mohou se přidat i týmy složené z kamarádů. Registrace je již nyní možná na stránkách na www.desettisickroku.cz, kde se zájemci dozví další podrobnosti.  Výzva bude slavnostně zahájena 1. října.

Účastníci nemusí ujít denně 10 tisíc kroků, každý si sám určí, jaké jsou jeho možnosti a hranice. Důležité je, že pravidelná chůze prospívá lidskému organismu, člověk je pak odolnější a zdravější. 

„Smyslem výzvy je navrátit chůzi zpět do všedních dnů, motivovat k pravidelnému pohybu a pomoci městům vytvářet příjemná místa pro život. Výzva se speciálně zaměřuje na ty, kdo potřebují motivaci nejvíce – na seniory a lidi s vyšším BMI. Nejde o to denně ujít 10 000 kroků, ale chodit více než dosud a hlavně pravidelně. Pro účastníky máme opět nachystané ceny.“  Náměstek primátora pro územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj a podnikání, dotace, integrované teritoriální investice, útvar hlavního architekta a silniční obchvat Jakub Míček (ANO 2011) 

Aktivitu si pak každý může monitorovat na jakémkoliv zařízení a následně ji nahrát do speciální aplikace. Body, které účastníci získají za každý nachozený kilometr, se přepočítávají koeficienty, a tak lidé starší a lidé s vyšším BMI dostanou za jeden kilometr více bodů, než lidé mladší a štíhlejší.