PŘIJĎTE SI NA MAGISTRÁT PRO BETLÉMSKÉ SVĚTLO

René Stejskal

23. 12. 2022

Skauti z místeckého střediska Petra Bezruče přinesli Betlémské světlo na magistrát ve Frýdku-Místku. Ondřej Kleinwächter poté zapálil lucerničku se svíčkou a petrolejovou lampu, od které si zájemci mohou Betlémské světlo odpálit a odnést do svých domovů. Skautům a zastupiteli Marceli Sikorovi (SPOLU) poděkovali primátor Petr Korč a náměstek Jiří Kajzar (oba Naše Město F-M) a obdarovali je symbolickými dárky.

„Světlo jsme si připálili v kostele sv. Jakuba a přinesli jej na magistrát,“ řekl Ondřej Kleinwächter.  Plamínek doputoval do Frýdku-Místku z jeskynní kaple v Betlémě, v níž se narodil Ježíš Kristus, odkud byl letecky převezen do Vídně a odtamtud jej skauti rozvážejí po Evropě vlaky. Tato novodobá vánoční tradice vznikla v Rakousku v roce 1986 a rozšířila se po celém křesťanském světě.

Lidé si mohou přijít pro Betlémské světlo v pátek 23. prosince do budovy magistrátu Frýdku v Radniční ulici 1148 od 10 do 15 hodin, dále do kostela sv. Jakuba v Místku a do sousedního knihkupectví Jakub  

Skauti rovněž přinesou Betlémské světlo na Štědrý den na místecké náměstí Svobody v 15 hodin v rámci akce místecké římskokatolické farnosti Půjdem spolu do Betléma a od 16 hodin bude Betlémské světlo také v bazilice Navštívení Panny Marie ve Frýdku během dětské mše svaté.