PRIMÁTOR NAŘÍDIL KONTROLU STAVU DĚTSKÝCH HŘIŠŤ

Jana Musálková Jeckelová

5. 9. 2022

Na pokyn primátora Petra Korče proběhne nad rámec kontrola stavu dětských hřišť ve Frýdku-Místku. Dětské prvky na hřištích ve městě jsou pravidelně prověřovány a hřiště mají platné revize, kontrola tak proběhne zcela mimořádně.

Primátor Petr Korč nařídil kontrolu zajištění bezpečnosti dětských hřišť ve Frýdku-Místku. Reagoval tak na utržení houpací sítě s malým chlapcem na hřišti J. Božana na sídlišti Slezská, ke kterému došlo v sobotu 3. září. K uvolnění závěsu došlo i přesto, že při poslední, každotýdenní prohlídce 1. září bylo vše v pořádku. Závadu neodhalila ani poslední revize z dubna letošního roku.

„Prioritou je bezstarostné hraní dětí na hřišti, my jim k tomu zajišťujeme odpovídající bezpečné zázemí, které pravidelně kontrolujeme. V souvislosti s pádem houpačky, ale i víkendovou nehodou kolotoče v Havířově, bych chtěl tuto kontrolu ještě posílit, a proto spolu s technickými službami prvky důkladně prověříme,“ řekl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Z šetření provedeného na hřišti na Slezské vyplynulo, že houpačka byla přetížena využíváním staršími návštěvníky hřiště. Apelujeme tímto na dospělé nebo dospívající, aby atrakce přenechali výhradně dětem, jejichž váhové kategorii jsou určeny.